1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w czwartek wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy.
  2. Dziś po Mszach zbieramy ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
  3. Gminna Biblioteka w Teresinie wraz z Sołectwem Granice zapraszają na wydarzenie słowno-muzyczne. W programie dzieła Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego oraz Zygmunta Krasińskiego. Słowo – wspaniały i utalentowany aktor Jerzy Zelnik (kojarzony z rolą Ramzesa XIII w filmie „Faraon” Jerzego Kawalerowicza). Oprawa muzyczna – Maria Skarjut Silva. Zapraszamy w czwartek 21. lipca o godz. 18.00 do Sali widowiskowej w budynku Dworzec TO.Kultura. Wejście od strony fontanny. Wstęp wolny.
  4. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy Św. Maksymiliana będzie odprawiona Msza Św. w int. Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.
  5. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę pod koniec wszystkich Mszy świętych będzie odmawiana modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów a bezpośrednio po Mszach nastąpi pokropienie pojazdów wodą święconą na parkingach przy domu parafialnym i przed Bazyliką.
  6. Ze smutkiem informujemy, że w czwartek w Niepokalanowie w wieku 99 lat zmarł o. Ignacy Rejch. W kapłaństwie 70 lat a w zakonie 78 lat. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Bazylice w środę o godz. 11.00.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności także: śp. Wanda Szwarczewska, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…