1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego.
2. W czwartek 1 września będziemy przeżywać 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz 4. rocznicę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy Wieczystej Adoracji. W tym dniu rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana także w czwartek o godz. 8.00 w tamtejszej kaplicy.
3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.

4. W piątek 2 września odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku i o 14.00 świadectwo Małgorzaty Kotwicy „Bóg się o mnie upomniał”.

5. W przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki naszej Gminy. O godz. 13.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony na ołtarzu polowym.
6. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się za tydzień 4 września po Mszy świętej o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
7. Dnia 14 września organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. W programie zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem, Msza św., Droga krzyżowa, Apel Jasnogórski. Koszt całkowity 90 zł. Szczegółowe informacje w gablocie.
8. Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” w Niepokalanowie zaprasza na Studia Podyplomowe z Mariologii oraz na Kurs Studium Mariologii od października bieżącego roku. Na Studia Podyplomowe Mariologii z licencjatem kanonicznym mogą zapisywać się osoby, które posiadają stopień magistra teologii. Studia Podyplomowe Mariologii skierowane są dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych z jakiejkolwiek dziedziny. Kurs Studium Mariologii adresowany jest dla osób w każdym wieku z wykształceniem minimum średnim. Brak egzaminów zaliczeniowych na koniec kursu. Zapisy trwają do końca września.
9. W poniedziałek przybył nowy duszpasterz naszej parafii – o. Bogdan Kwapisiewicz, który będzie posługiwał jako katecheta. Ojcu Bogdanowi życzymy mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej oraz obfitości łask płynących od Boga przez Niepokalaną i św. Maksymiliana.
10. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Sławomir Wargocki, l. 50 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej; w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Ludwika; w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej (tego dnia można spożywać pokarmy mięsne); w sobotę – wspomnienie św. Moniki.
 2. W ramach Wielkiego Zawierzenia dzisiaj o 16.00 Msza św. z nauką, Różaniec i konferencja Patrycji Hurlak o Eucharystii. Jutro zakończenie – Różaniec o 17.15, Msza św. z nauką i druga część konferencji Patrycji Hurlak.
 3. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. W dniach 25-29 sierpnia w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Kiełczewska, l. 72 z Teresina, śp. Andrzej Wojciechowski, l. 67 z Serok Wsi oraz śp. Andrzej Cegliński, l. 62 z Kask. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Jacka, w sobotę – św. Barnarda.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana. Początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie konferencja Grzegorza Kasjaniuka. O godz. 21.00 odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Zakończenie Mszą św. o 23.00.
 3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcie NMP – odpust parafialny. Na każdej Mszy św. zawierzenie Niepokalanej siebie i wszelkich spraw osobistych, rodzinnych i społecznych oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 10.00 na ołtarzu polowym konferencja i świadectwa zawierzenia Siemianowic Śląskich prezydenta Rafała Piech oraz dziennikarza Radiowego Grzegorza Kasjaniuka. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył Wikariusz naszego Zakonu z Rzymu, o. Jan Maciejowski. Po Mszy św. odbędzie się koncert patriotyczno-religijny „Mój Dom Polska”, zorganizowany przez Fundację Gwiazd z Żyrardowa. Artyści wykonają także kilka utworów przed i podczas Mszy św. o 11.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 odmówimy wyjątkowo przy Pomniku Smoleńskim z tyłu Bazyliki. Po Koronce zostaną odprawione Dróżki Matki Bożej wokół świątyni. W ramach Wielkiego Zawierzenia we wtorek wysłuchamy uczestników szturmu modlitewnego „Sztafeta Różańcowa 33”, w dniach 17-19 sierpnia rekolekcje różańcowe poprowadzi Wincenty Łaszewski. Codziennie o 17.15 różaniec, o 18.00 Msza św. z nauką i konferencja. W sobotę po Mszy św. o 11.00 wysłuchamy świadectwa uratowania małżeństwa Małgorzaty i Pascala.
 4. W Bazylice ponownie gości Ikona Przeczystego Serca Św. Józefa. Dotychczas odwiedziła ona rodziny w Ludwikowie, Serokach Wsi, Serokach Parceli, Budkach Piaseckich, Piasecznicy Starej i Piasecznicy Nowej. Od wtorku rozpoczyna się peregrynacja Ikony w Topołowej. Polecajmy opiece Św. Józefa sprawy naszych rodzin, parafii i Ojczyzny.
 5. Informujemy parafian, że w czasie wakacji nastąpi zmiana duszpasterza w naszej parafii. Decyzją przełożonych Bartosz Maria Bogucki zostaje przeniesiony do klasztoru w Suwałkach. O. Bartoszowi dziękujemy za 3-letnią pracę wśród nas. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej w nowych obowiązkach. Z tej racji zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za czas posługi o. Bartosza w naszej parafii.
 6. W dniach od 22 do 26 sierpnia w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 7. Zapraszamy do budynku przy OSP na domowe posiłki z kuchni klasztornej „U Braci”.
 8. (od 8.30 do 16.00) Dziękujemy p. Monice Grajewskiej, znanej wokalistce, za oprawę muzyczną dzisiejszej liturgii. Po Mszy św. przy wyjściu z Bazyliki można nabyć płyty z jej nagraniami.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: w poniedziałek –
  św. Dominika, we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę – św. Wawrzyńca,
  w czwartek – św. Klary.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W sobotę po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
 4. Od 6 do 22 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie Msza św. z nauką rekolekcyjną, Różaniec, konferencja i Zawierzenie Maryi kolejnych dziedzin życia. Dzisiaj naszym gościem jest ks. prof. Waldemara Linke, biblista, który na Mszy św. o 16.00 i konferencji po nabożeństwie o 17.00 podejmie temat Maryja – Królowa nieba. Od poniedziałku do środy będziemy gościć kustosza sanktuarium w Skrzatuszu
  Wacława Grądalskiego z rekolekcjami pasyjnymi, w czwartek i piątek naszym gościem będzie ks. Sławomir Kostrzewa. W sobotę 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.00 wysłuchamy świadectw członków Różańca Rodzin. Szczegóły na stronie internetowej i na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z Bazyliki. W nocy z 13 na 14 sierpnia obędzie się Nocna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Bazylice, początek o 20.30, zakończenie mszą św. o 5.45. W niedzielę 14 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył
  ks. bp. Edward Kawa ze Lwowa. O 17.00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana, początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi
  i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie będzie konferencja p. Grzegorza Kasjaniuka
  o objawieniach Maryi w Gietrzwałdzie. W niedzielę odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Początek o 21.00, zakończenie Mszą św. o 23.00.
 5. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, bułki, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
 6. Zostały ostatnie miejsca na Dni Skupienia dla kobiet w Niepokalanowie w dniach
  27-28.08.2022. W planie konferencje, adoracja, spowiedź, zawierzenie Maryi. Koszt 250 zł,
  w tym nocleg i posiłki. Szczegółowe informacje na stronie klasztoru oraz na Esencja Wsparcia Agnieszka Zarzecka na Facebooku.
 7. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mirosław Stychlerz, l. 64 z Granic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…