1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego.
2. W czwartek 1 września będziemy przeżywać 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz 4. rocznicę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy Wieczystej Adoracji. W tym dniu rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana także w czwartek o godz. 8.00 w tamtejszej kaplicy.
3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.

4. W piątek 2 września odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku i o 14.00 świadectwo Małgorzaty Kotwicy „Bóg się o mnie upomniał”.

5. W przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki naszej Gminy. O godz. 13.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony na ołtarzu polowym.
6. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się za tydzień 4 września po Mszy świętej o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
7. Dnia 14 września organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. W programie zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem, Msza św., Droga krzyżowa, Apel Jasnogórski. Koszt całkowity 90 zł. Szczegółowe informacje w gablocie.
8. Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” w Niepokalanowie zaprasza na Studia Podyplomowe z Mariologii oraz na Kurs Studium Mariologii od października bieżącego roku. Na Studia Podyplomowe Mariologii z licencjatem kanonicznym mogą zapisywać się osoby, które posiadają stopień magistra teologii. Studia Podyplomowe Mariologii skierowane są dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych z jakiejkolwiek dziedziny. Kurs Studium Mariologii adresowany jest dla osób w każdym wieku z wykształceniem minimum średnim. Brak egzaminów zaliczeniowych na koniec kursu. Zapisy trwają do końca września.
9. W poniedziałek przybył nowy duszpasterz naszej parafii – o. Bogdan Kwapisiewicz, który będzie posługiwał jako katecheta. Ojcu Bogdanowi życzymy mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej oraz obfitości łask płynących od Boga przez Niepokalaną i św. Maksymiliana.
10. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Sławomir Wargocki, l. 50 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…