1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek Święto Narodzenia NMP, w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy.
  2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  3. We wrześniu rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godz. 10.00, zaś dla lektorów o godz. 11.00; spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00. W piątek o godz. 16.00 spotkanie Małych Rycerzy Niepokalanej, a o godz. 17.30 spotkanie scholi dziecięcej.
  4. Dnia 8 września zapraszamy na uroczyste otwarcie  procesu beatyfikacyjnego Brata Innocentego Marii Wójcika, który całe życie zakonne od 1935 do 1994 roku spędził w Niepokalanowie. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 11.00 w Bazylice pod przewodnictwem J.E. ks. Kazimierza kard. Nycza, Metropolity Warszawskiego. Bezpośrednio po Eucharystii będzie zaprzysiężenie Trybunału, a o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury film o Br. Innocentym. Około godz. 15.00 odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia udamy się na grób Brata, gdzie złożymy wieńce i odmówimy modlitwę za wstawiennictwem Sługi Bożego Br. Innocentego Marii.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w 2023 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
  6. W sobotę 17 września odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
  7. W sobotę 24 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
  8. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r., czyli gdy w Izraelu rozpocznie się wiosna, temperatury będą bardzo przyjemne, ziemia przez krótki czas się zazieleni i pokryje kwiatami. Na chwilę obecną nie ma potrzeby szczepień ani testów na COVID przy wjeździe do Izraela i jest dość prawdopodobne, że wówczas będą podobne zasady. Zapisać się można w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u o. proboszcza. Zapisy trwają do końca października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
  9. Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” w Niepokalanowie zaprasza na Studia Podyplomowe z Mariologii oraz na Kurs Studium Mariologii od października bieżącego roku. Zapisy trwają do końca września. Szczegółowe informacje na stronie kolbianum.franciszkanie.pl
  10. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Kuczyńska, l. 91 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…