« All Events

Pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej 14-21.02.2023

14 lutego 2023 - 21 lutego 2023

- zł4390

Uprzejmie informujemy, że nie posiadamy już wolnych miejsc na tę pielgrzymkę.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w najpiękniejszej i najbardziej korzystnej porze roku! Jakie są zalety tego terminu:

• w Ziemi Świętej jest już wiosna, wszystko jest zielone i kwitnące,
  • pora deszczów już dobiegła do końca,
  • temperatury są zwykle bardzo przyjemne,
  • w dniach 14-21 lutego w woj. mazowieckim trwają ferie zimowe
  • na chwilę obecną odwiedzając Izrael nie potrzeba wykonywać żadnych szczepień ani testów na COVID
  • wracamy w przeddzień Środy Popielcowej – zatem dzięki pielgrzymce głębiej wejdziemy w przeżywanie rozpoczynającego się Wielkiego Postu

Szczegółowy program i informacje nt. pielgrzymki:

Ziemia Święta śladami Chrystusa (8dni, samolot)
14 – 21.02.2023

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 13:00. Wylot do Tel Awiwu o godz. 15:25. Lądowanie w Tel Awiwie godz. 20:10. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Nocleg.
2 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA– AIN KAREM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET– KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – G. TABOR
Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum – Miasta Jezusa i na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.
6 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: brama św. Szczepana, kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, Kalwaria. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
7 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia NMP, Wieczernik. Kościół św. Piotra In Gallicantu. Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: BETANIA – KASR AL. JAHUD – JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wizyta w Betanii. Przejazd do Jerycha – postój przy sykomorze Zacheusza. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem w Kasr Al. Jahud. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA
Wykwaterowanie. Wyjazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 05:20. Lądowanie na lotnisku Okęcie o godz. 08:25.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena/os. 4390 PLN (przy grupie min. 43os.)

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe); 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13PLN/os); podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu 110 USD/os. (płatne kontrahentowi na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego 990 PLN; wydatków osobistych.

Planowany rozkład lotów:
LO155 14FEB WAWTLV 1525 2010
LO152 21FEB TLVWAW 0520 0825

UWAGA: Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!
Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe
00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1
tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91
e-mailbiuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl , facebook.com/patrontravel

Dane do przelewu pozostałej kwoty :

Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe „Patron Travel” Sp. zo.o.
ING BANK ŚLĄSKI S.A. 98 1050 1559 1000 0023 4571 8254

W tytule przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz „Niepokalanów – Ziemia Święta”

Start:
14 lutego 2023