1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, po procesji – błogosławieństwo wianków.
  3. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
  4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w czwartek o godz. 9.00 w tamtejszej kaplicy a dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia będzie sprawowana w piątek o godz. 8.00 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół.
  5. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nasze Sanktuarium uczestniczyć będzie w Światowej Sztafecie Różańcowej o świętość kapłanów. Z tej racji w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i jedna część Różańca w intencji kapłanów.
  6. Również w piątek zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą o godz. 20.00 a po niej na Apel Jasnogórski, po którym przed Najświętszym Sakramentem w łączności z wieloma parafiami Polski dokonamy uroczystego poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi oraz wyznamy Jezusa Chrystusa Królem i Panem swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Szczegóły na plakacie w gablocie i na internetowej stronie parafii.
  7. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy św. Maksymiliana będzie odprawiona Msza Św. w int. Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
  8. Za tydzień w sobotę wieczorem i przez całą gościć będziemy Joannę Jurkiewicz, która podzieli się świadectwem spotkań z Janem Pawłem II podczas Rekolekcji Oazowych w Rzymie. Po Mszach Świętych będzie możliwość krótkiej rozmowy i nabycia książki „Zwiastunowi z Gór” z dedykacją autorki – jest to spisane świadectwo tamtych dni i spotkań.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  10. Promocja książki – o. Grzegorz Klimczyk

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
śp. Stanisław Sieradzki, l. 85 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…