1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Najświętsze Imię Jezus.
 2. W czwartek 6. stycznia obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Tego dnia w parafii Szymanów odbędzie się X Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą świętą
  w kościele w Szymanowie o godz. 11.30.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci przez cały dzień, a o 18.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Z racji kolędy nie będzie Mszy w kaplicy w Budkach.
 4. Dnia stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Jest on również wyłożony w formie broszury na stolikach pod chórem. Ofiary złożone podczas wizyty zostaną przeznaczone na kontynuowanie prac modernizacyjnych wewnątrz kaplicy cmentarnej oraz w salach duszpasterskich domu parafialnego. Osoby, które w tym roku wolałyby nie uczestniczyć w Kolędzie ze względu na chorobę lub po prostu obawiając się zarażenia, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10.30-12.00.
 5. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mieczysław Krejner, l. 87 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Kard. Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych na piątek 31 grudnia 2021 osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Aby otrzymać dyspensę, należy:

 1. odmówić modlitwę w intencjach papieża Franciszka
 2. podjąć zadośćuczynienie w wybranej formie: wypełniając uczynki miłości lub przez ofiarowanie jałmużny
 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
 2. Do jutra będzie można oglądać żywą szopkę ze zwierzętami, zaś szopka tradycyjna będzie do 2 lutego.
 3. W Sylwestra Mszą św. o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2021; po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Tego wieczoru odbędzie się również czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana, o godz. 22.00 w Bazylice medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem i Msza św. o godz. 23.15.
 4. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych niedzielny. Tego dnia też spotkanie „Oddaj się Maryi”. O godz. 11.00 w sali św. Bonawentury konferencja, świadectwo Marty Przybyły z fundacji Tota Tua, o godz. 13.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem pod przewodnictwem prowincjała o. Grzegorza Bartosika i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 10.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 6. Dnia stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy wzorem lat ubiegłych. Osoby, które w tym roku wolałyby w niej nie uczestniczyć ze względu na chorobę lub po prostu obawiając się zarażenia, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10.30-12.00. Msza święta transmitowana z błogosławieństwem domów dla tych osób będzie 2 lutego o godz. 18.00.
 7. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 8. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Jest on również wyłożony w formie broszury na stolikach pod chórem.
 1. Jutro, w Niedzielę Świętej Rodziny podczas Mszy o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00 będzie możliwość wzięcia udziału w obrzędzie odnowienia ślubowania małżeńskiego. Tego dnia nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
 2. Żywą szopkę ze zwierzętami będzie można oglądać do poniedziałku włącznie, zaś szopka tradycyjna będzie do 2 lutego.
 3. Dnia stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy wzorem lat ubiegłych. Osoby, które w tym roku wolałyby w niej nie uczestniczyć ze względu na chorobę lub po prostu obawiając się zarażenia, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10.30-12.00.
 4. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 5. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Jest on również wyłożony w formie broszury na stolikach pod chórem.
 6. W czasie Adwentu parafialna „Caritas” prowadziła zbiórkę darów dla osób potrzebujących z naszej parafii oraz przeprowadzona została zbiórka w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem niezwykłej hojności darczyńców. W imieniu wszystkich obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Życzenia

Wszystkim drogim Parafianom, Pielgrzymom i Sympatykom Niepokalanowa składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Niech Pan Jezus nowonarodzony wniesie w Wasze rodziny pokój, miłość i silną wiarę. Niech Święta Rodzina błogosławi Wam na czas wspólnego spotkania przy świątecznym stole.

Rekolekcje Adwentowe dobiegły do końca. Było to wyjątkowe przeżycie. I niech owoce tego czasu teraz dojrzewają i nabierają smaku. Pamiętajmy w modlitwie o rekolekcjoniście – ks. Tomaszu Kosteckim!

Zapraszamy do obejrzenia transmisji Mszy świętych z wszystkich trzech dni rekolekcyjnych:

dzień 1

dzień 2

dzień 3

Nowy rok otwiera przed nami nowy rozdział w historii naszego życia. Spoglądamy na ten czas z ciekawością a nierzadko z niepokojem, zwłaszcza wobec trudności, jakie ze sobą przyniosła pandemia koronawirusa. Być może ktoś w jej wyniku stracił osobę bliską, inny zdrowie czy pracę albo stabilność finansową. U niektórych wiara uległa zachwianiu a u innych wręcz przeciwnie – odnowieniu. Pragniemy wraz z wizytą w Waszym domu przynieść Wam, drodzy Bracia i Siostry, pokój od Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa! Niech Święta Rodzina będzie dla Was wzorem znoszenia trudności, szukania ratunku u Boga i dbania o szczere i mocne więzi rodzinne! Niech w tym wszystkim umacnia Was wstawiennictwo Niepokalanej i św. Józefa oraz Boże błogosławieństwo, którego z serca udzielamy.

W tym miejscu pragniemy również podziękować za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej. Będą one przeznaczone na kontynuowanie prac modernizacyjnych w kaplicy cmentarnej oraz w salach duszpasterskich domu parafialnego.
Akcja „Paczuszka dla Maluszka” zakończona! Składamy wszystkim Darczyńcom serdeczne „Bóg zapłać” za niezwykle hojne obdarowanie dzieci i ich mam! Dary zostały w większości dostarczone już wczoraj do Domu Samotnej Matki w Piaskach Królewskich. Jednak ze względu na ogromną ilość darów nie zmieściło się wszystko „na raz” do auta, więc niebawem w kolejnym transporcie pozostałe prezenty dotrą do DSM.
Za Dobrodziejów zostanie odprawiona Msza św. podczas Pasterki o 24.00 w Bazylice.
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy Św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
 2. Na Mszy św. o godz. 10.00 harcerze przekażą/przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, od którego można zapalić swoją świecę lub lampion i zabrać do domu, by zapalić świecę przy wigilijnym stole.
 3. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Pasterka sprawowana będzie o godz. 22.00 w kaplicy św. Maksymiliana i w Bazylice oraz o 24.00 tylko w Bazylice. Po Pasterce o północy zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żywej szopce obok Domu Parafialnego. Żywą szopkę ze zwierzętami będzie można oglądać do poniedziałku 27 grudnia włącznie, zaś szopka tradycyjnie będzie do 2 lutego. W Budkach Piaseckich Pasterka o godz. 24.00.
 5. W sobotę 25 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego; nie będzie Mszy św. o godz. 6.00; pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.
 6. W niedzielę 27 grudnia nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. Program wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 8. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Zebrane produkty zostaną dostarczone do Domu Samotnej Matki w Piaskach Królewskich. Za wszystkich dobrodziejów, którzy darami wsparli potrzebujących oraz pomagali przy budowie szopki, sprawowana będzie Pasterka o godz. 24.00.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą świetlicę parafialną podczas kiermaszu w ubiegłą niedzielę. Zebrane ofiary przeznaczone będą na dalsze funkcjonowanie świetlicy. Dziękujemy też Pani Karolinie, wolontariuszom i wszystkim, którzy ten kiermasz zorganizowali.
 10. Pobłogosławione opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
 11. Kaplicę św. Maksymiliana w naszej Bazylice chcemy wzbogacić mozaiką z błogosławionymi Męczennikami z Niepokalanowa. Będziemy wdzięczni za ofiary na ten cel. Możemy je złożyć także przy okazji pobrania pobłogosławionego opłatka wigilijnego przy Furcie i Informacji.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Hanna Kłys, l. 68 z Teresina-Gaju, Witold Maliński, l. 70 z Paprotni, Halina Ciurzyńska, l. 90 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Łucję a we wtorek – św. Jana od Krzyża.
 2. Zapraszamy dzisiaj przed Bazylikę w godz. 9.30-14.15 na kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci ze świetlicy parafialnej. Dla każdego przewidziana jest ciepła herbata i coś słodkiego.
 3. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi Tomasz Kostecki. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy św. w niedzielę a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Na Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00 harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy będzie możliwość zabrania Światła do domu. Prosimy wziąć ze sobą znicze albo świece.
 6. Pobłogosławione opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. W przedsionku Bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny.
 7. Kaplicę św. Maksymiliana w naszej Bazylice chcemy wzbogacić mozaiką z błogosławionymi Męczennikami z Niepokalanowa. Będziemy wdzięczni za ofiary na ten cel. Możemy je złożyć także przy okazji pobrania pobłogosławionego opłatka wigilijnego przy Furcie i Informacji.
 8. Przez cały Adwent przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Szczegóły akcji znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Barbara Pacholska, l. 74 z Teresina. Jutro też odbędzie się pogrzeb śp. Hanny Kłys, zmarłej również w ubiegłym tygodniu. Przez niemalże 40 lat pracowała przy klasztorze i była mocno zaangażowana w życie parafii. Ze względu na to oraz ze względu na spodziewaną dużą ilość osób chcących wziąć udział w ceremonii w czasie wciąż rosnących obostrzeń sanitarnych, Msza pogrzebowa będzie sprawowana o godz. 13.00 w Bazylice. Za zmarłe parafianki pomódlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Szopka rośnie w oczach!  Bóg zapłać tak licznie przybyłym Parafianom za pomoc w jej budowie – spotkamy się jeszcze w kolejną sobotę o 9.00. Już niebawem zapraszamy na wspólne kolędowanie w noc bożonarodzeniową…  Niech także nasze serca będą gotowe na przyjęcie pod swój dach Jezusa Chrystusa!