1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie. Dzisiaj po wszystkich Mszach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszki na wsparcie Sióstr Klarysek.
 2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, we wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 3. Msze św. roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano w Bazylice. Przychodzimy na te Msze święte z lampionami. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.
 4. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z rozważaniami i modlitwami nowennowymi – codziennie podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00, w niedzielę – o 17.00 ze śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. W sobotę o godz. 17.30 różaniec w Bazylice. Także jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za tragicznie zmarłego śp. o. Maksymiliana Świerżewskiego, który pracował w Niepokalanowie w latach 2015-2018.
 5. Jutro w kaplicy św. Maksymiliana rozpoczyna się Nowenna według św. Faustyny, składającą się z 1000 Zdrowaś Maryjo codziennie. Po Mszy św. o 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec do godz. 21.00. Szczegóły na stronie Niepokalanowa i ulotkach.
 6. W środę 1 grudnia o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie.
 7. W I czwartek miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
 8. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
 9. Pobłogosławione opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
 10. Przez cały Adwent przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 11. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Polega ona na przygotowaniu paczki z artykułami higienicznymi dla niemowląt i umieszczeniu jej pod choinką znajdującą się obok ołtarza św. Józefa. Szczegóły akcji znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Waldemar Kuś, l. 69 z Teresina Gaju i śp. Krzysztof Szymaniak, l. 42 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

W poniedziałek 22 listopada o godz. 19.00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie synodalne w Parafii Niepokalanów. W domu parafialnym zgromadziło się 12 przedstawicieli Parafian, aby w pochyleniu nad słowem Bożym rozważać i rozeznawać kwestie, które zaproponowane zostały wszystkim Kościołom lokalnym na całym świecie.

Gorąco zachęcamy wszystkich chętnym Parafian do wzięcia udziału w spotkaniach. Odbywają się one co poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym (do 20 grudnia).

 

 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Cecylię, w środę – św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, w piątek – św. Leonarda z Porto Maurizio i w sobotę – św. Franciszka Antoniego Fassaniego.
 2. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy świętych w Bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne i będzie można je nabyć po każdej Mszy w przedsionku Bazyliki. W tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach. Po Mszach odbędzie się również zbiórka do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego. Puszki znajdują się na balustradach przy ołtarzu.
 3. Jutro w domu parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie zespołu synodalnego naszej parafii. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich parafian pragnących wziąć udział w pracach synodalnych.
 4. W sobotę 27 listopada na godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn i młodzież męską do pomocy przy budowie żywej szopki przy domu parafialnym. W tym też dniu, w domu parafialnym o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. W niedzielę w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. odpustowa z racji patrona kaplicy – bł. Rafała Chylińskiego. Także w niedzielę zapraszamy do bazyliki na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na 30. rocznicę powstania Radia w dniu 4 grudnia br. Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń przy bazylice.
 7. W minionym tygodniu
 8. z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Krystyna Seroczyńska, l. 94 z Paprotni, śp. Edward Banaszek, l. 87 z Teresina, śp. Teresa Ciura, l. 82 z Topołowej, śp. Bożenna Zacharska, l. 72 z Serok Wsi i śp. Patryk Zawadzki, l. 29 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – święto św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, w piątek – bł. Salomei i w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego.
 2. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy świętych w bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne i będzie można je nabyć po każdej Mszy świętej w zakrystii. W tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach. Po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Szczegółowe informacje co do zapisów znajdują się na stronie internetowej parafii.
 4. W sobotę odbędzie się Spotkanie Formacyjne Kobiet. Rozpoczęcie o 11.00 Mszą św.; po niej konferencja, warsztaty i modlitwa.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Adrian Kamiński, l. 30 z Teresina, śp. Bolesław Malewski, l. 81 z Granic i śp. Leszek Matela, l. 73 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

11 listopada zakończyła się peregrynacja Ikony św. Józefa w Ludwikowie. Wieczorem wizerunek Oblubieńca Maryi przekazany został Państwu Zdanowskim i Mitrowskim i w ten sposób św. Józef będzie odwiedzał rodziny Serok

wsłuchując się w potrzeby mieszkańców i wypraszając im potrzebne łaski. Niech Przeczyste Serce Św. Józefa błogosławi wszystkim przyjmującym Je pod swój dach!

 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę – św. Leona Wielkiego, w czwartek – św. Marcina z Tours, w piątek – św. Jozafata i w sobotę – Świętych Pierwszych Męczenników Polskich.
 2. W środę 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację bł. Stefana Wyszyńskiego a po niej o godz. 19.15 Koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej NIEPOKALNOW.PL. Koncert będzie transmitowany przez TV Republika, Radio Niepokalanów i NiepokalanówTV.
 3. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne. Odjazd pielgrzymów do Miedniewic na Nocną Pielgrzymkę Pokutną o 20.00 spod Domu Parafialnego. Zapisy u p. Anny Włodarczyk (tel. w gablocie).
 4. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 5. OGŁOSZENIE O. REDAKTORA „RYCZERZA NIEPOKALANEJ”
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: Magdalena Anyszkiewicz, l. 63, z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…