1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Cecylię, w środę – św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, w piątek – św. Leonarda z Porto Maurizio i w sobotę – św. Franciszka Antoniego Fassaniego.
  2. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy świętych w Bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne i będzie można je nabyć po każdej Mszy w przedsionku Bazyliki. W tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach. Po Mszach odbędzie się również zbiórka do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego. Puszki znajdują się na balustradach przy ołtarzu.
  3. Jutro w domu parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie zespołu synodalnego naszej parafii. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich parafian pragnących wziąć udział w pracach synodalnych.
  4. W sobotę 27 listopada na godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn i młodzież męską do pomocy przy budowie żywej szopki przy domu parafialnym. W tym też dniu, w domu parafialnym o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  5. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. W niedzielę w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. odpustowa z racji patrona kaplicy – bł. Rafała Chylińskiego. Także w niedzielę zapraszamy do bazyliki na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na 30. rocznicę powstania Radia w dniu 4 grudnia br. Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń przy bazylice.
  7. W minionym tygodniu
  8. z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Krystyna Seroczyńska, l. 94 z Paprotni, śp. Edward Banaszek, l. 87 z Teresina, śp. Teresa Ciura, l. 82 z Topołowej, śp. Bożenna Zacharska, l. 72 z Serok Wsi i śp. Patryk Zawadzki, l. 29 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…