1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy Św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
  2. Na Mszy św. o godz. 10.00 harcerze przekażą/przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, od którego można zapalić swoją świecę lub lampion i zabrać do domu, by zapalić świecę przy wigilijnym stole.
  3. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 7.00.
  4. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Pasterka sprawowana będzie o godz. 22.00 w kaplicy św. Maksymiliana i w Bazylice oraz o 24.00 tylko w Bazylice. Po Pasterce o północy zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żywej szopce obok Domu Parafialnego. Żywą szopkę ze zwierzętami będzie można oglądać do poniedziałku 27 grudnia włącznie, zaś szopka tradycyjnie będzie do 2 lutego. W Budkach Piaseckich Pasterka o godz. 24.00.
  5. W sobotę 25 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego; nie będzie Mszy św. o godz. 6.00; pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.
  6. W niedzielę 27 grudnia nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
  7. Program wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  8. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Zebrane produkty zostaną dostarczone do Domu Samotnej Matki w Piaskach Królewskich. Za wszystkich dobrodziejów, którzy darami wsparli potrzebujących oraz pomagali przy budowie szopki, sprawowana będzie Pasterka o godz. 24.00.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą świetlicę parafialną podczas kiermaszu w ubiegłą niedzielę. Zebrane ofiary przeznaczone będą na dalsze funkcjonowanie świetlicy. Dziękujemy też Pani Karolinie, wolontariuszom i wszystkim, którzy ten kiermasz zorganizowali.
  10. Pobłogosławione opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
  11. Kaplicę św. Maksymiliana w naszej Bazylice chcemy wzbogacić mozaiką z błogosławionymi Męczennikami z Niepokalanowa. Będziemy wdzięczni za ofiary na ten cel. Możemy je złożyć także przy okazji pobrania pobłogosławionego opłatka wigilijnego przy Furcie i Informacji.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Hanna Kłys, l. 68 z Teresina-Gaju, Witold Maliński, l. 70 z Paprotni, Halina Ciurzyńska, l. 90 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…