1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Łucję a we wtorek – św. Jana od Krzyża.
  2. Zapraszamy dzisiaj przed Bazylikę w godz. 9.30-14.15 na kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci ze świetlicy parafialnej. Dla każdego przewidziana jest ciepła herbata i coś słodkiego.
  3. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 7.00.
  4. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi Tomasz Kostecki. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy św. w niedzielę a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Na Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00 harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy będzie możliwość zabrania Światła do domu. Prosimy wziąć ze sobą znicze albo świece.
  6. Pobłogosławione opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. W przedsionku Bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny.
  7. Kaplicę św. Maksymiliana w naszej Bazylice chcemy wzbogacić mozaiką z błogosławionymi Męczennikami z Niepokalanowa. Będziemy wdzięczni za ofiary na ten cel. Możemy je złożyć także przy okazji pobrania pobłogosławionego opłatka wigilijnego przy Furcie i Informacji.
  8. Przez cały Adwent przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  9. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Szczegóły akcji znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Barbara Pacholska, l. 74 z Teresina. Jutro też odbędzie się pogrzeb śp. Hanny Kłys, zmarłej również w ubiegłym tygodniu. Przez niemalże 40 lat pracowała przy klasztorze i była mocno zaangażowana w życie parafii. Ze względu na to oraz ze względu na spodziewaną dużą ilość osób chcących wziąć udział w ceremonii w czasie wciąż rosnących obostrzeń sanitarnych, Msza pogrzebowa będzie sprawowana o godz. 13.00 w Bazylice. Za zmarłe parafianki pomódlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Szopka rośnie w oczach!  Bóg zapłać tak licznie przybyłym Parafianom za pomoc w jej budowie – spotkamy się jeszcze w kolejną sobotę o 9.00. Już niebawem zapraszamy na wspólne kolędowanie w noc bożonarodzeniową…  Niech także nasze serca będą gotowe na przyjęcie pod swój dach Jezusa Chrystusa!