,

XXII Niedziela w ciągu roku – 12.11.2017

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 13 listopada w poniedziałek: Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich;
• 14 listopada we wtorek: Wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia, prezbitera, i Towarzyszy
• 17 listopada w piątek: Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ;
• 18 listopada w sobotę: Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy
i męczennicy;

2. Dziś przeżywany IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na ten cel.

3. Dziś odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

4. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Zapraszamy na Franciszkańskie Dni Skupienia do Niepokalanowa Lasku, które rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 18:00 i potrwają do niedzieli do godz. 13:00. Zapraszamy szczególnie młodzież i studentów jak też osoby szukające wyciszenia
i skupienia. Więcej informacji na stronie: www.dniskupienia.info.pl

6. W sobotę 18 listopada zapraszamy wszystkich małżonków, na spotkanie duszpasterstwa małżeństw do Ośrodka Formacyjnego w Niepokalanowie Lasku. Początek spotkania o 16.30.

7. Pragniemy poinformować, że 19 listopada rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

8. 26 listopada w niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy do sali św. Bonawentury na film pt. „Dwie korony”, który był realizowany w większości zdjęć fabularyzowanych w klasztorze w Niepokalanowie, oraz u Sióstr w Szymanowie, w Miedniewicach oraz
w Kurdwanowie. Wstęp bezpłatny. Pokaz odbywa się w ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów, który odbywa się we Wrocławiu.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stefan Ciura, l. 80 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…