,

XXXI Niedziela w ciągu roku – 5.11.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 listopada w środę: Wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera
 • 9 listopada w czwartek: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • 10 listopada w piątek: Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • 11 listopada w sobotę: Święto Niepodległości oraz Wspomnienie św. Marcina
  z Tours, biskupa;

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa i Granic, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy, Kask oraz wypominki zamiejscowe.
 3. Z okazji 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 11 listopada, zapraszamy serdecznie na ,,Marsz Niepodległości z Marszałkiem Piłsudskim’’ na trasie Teresin – Szymanów, organizowany przez Gminę Teresin. Zbiórka uczestników
  o godz. 10.00 przy Urzędzie Gminy. O godz. 11.30 będzie sprawowana Msza św.
  w Szymanowie w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W tym dniu zapraszamy na g. 19.00 do Domu Parafialnego na spotkanie formacyjne dorosłych Rycerzy Niepokalanej. Zapraszamy też sympatyków i zainteresowanych ideą św. Maksymiliana.
 5. Także w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 6. Zachęcamy do nabycie listopadowego numeru Rycerza Niepokalanej. W tym wydaniu została poruszona problematyka cierpienia. Każdy z nas zadaje sobie przecież pytanie: czy to Bóg zsyła cierpienie, dlaczego jest ono istotnym elementem naszego życia, dlaczego łatwiej śpiewamy o Męce Jezusa niż przyjmujemy własny krzyż? Ponadto do każdego numeru dołączony jest kalendarz na 2018 rok.
 7. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 8. Pragniemy poinformować, że 19 listopada rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryk Oszczak l. 73 z Teresina i śp. profesor Zdzisław Mrugalski, współpracownik braci zegarmistrzów: Bernarda Bartnika i Wawrzyńca Podwapińskiego, z racji jego pogrzebu 8.11 zegar na wieży zostanie zatrzymany od 11:15 do 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…