Wielkanoc 2019

  1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście.Jezus żyje! Naprawdę żyje!!!Życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.

Read more

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 14.04.2019

  1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Do środy włącznie zapraszamy na godz. 6.00 na Mszę św. z Jutrznią.

Read more

V Niedziela Wielkopostna – 7.04.2019

  1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży, od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu. W ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.

Read more

IV Niedziela Wielkiego Postu “Laetare” – 31.03.2019

  1. Dziś zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem na godz. 18.00.

Read more

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

  1. Jutro, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego; dzień ten obchodzony jako Dzień Świętości Życia.Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Możli­wość podjęcia duchowej adopcji w naszej parafii będzie podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do włączenia się w to dzieło.

Read more

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

  1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą „Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.

Read more

I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019

  1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30;zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, w dni powszednie o godz. 6.00.

Read more

VIII Niedziela w ciągu roku – 3.03.2019

1. Dziś przypada 12. rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji – Ks. Kard. Kazimierza Nycza na stolicę Metropolitalną w Warszawie, a jutro, z racji Święta św. Kazimierza królewicza, nasz Pasterz będzie obchodził swoje imieniny. Polecajmy jego posługę w modlitwie dobremu Bogu.

2. Dziś gościmy braci kleryków z naszego franciszkańskiego seminarium, którzy po Mszach św. będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”; natomiast po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia; dlatego zapraszamy na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od czwartku o godz. 6.00.

4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00.

5. W dniach od 3-9 marca przeżywać będziemy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do podjęcie w tej intencji różnych form modlitwy.

6. Zapraszamy na spotkanie modlitewne Rycerzy Niepokalanej w sobotę, 9 marca, do domu parafialnego na godz. 19.00.

7. W najbliższą sobotę, 9 marca, od godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy rozbiórce szopki przy domu parafialnym. Również w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.

8. Życie jest największym darem Boga. W sobotę, 9 marca, odbędzie się pierwsze z trzech nabożeństw wynagradzających za grzechy przeciwko życiu. O godzinie 10.00 w sali św. Bonawentury konferencję na temat syndromu postaborcyjnego wygłosi p. Wiesława Kowalska z Centralnego Ośrodka Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego z Jasnej Góry. Następnie o godz. 11.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu i nabożeństwo pokutne z modlitwą matki o uwolnienie z poczucia winy po grzechu aborcji. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się za kobiety obarczone tym grzechem.

9. Za tydzień 10 marca odbędzie się spotkanie miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; rozpocznie się od Jutrzni o godz. 9:30 w kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 10:00 sprawowana będzie Msza święta, po której odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy również, że w niedzielę, 10 marca, o godz. 15.00 w Domu Parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Michalczyk, l. 69 z Serok Parceli; śp. Natalia Michalak, l. 84 z Paprotni i śp. Danuta Ciesielska, l. 72 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VII Niedziela w ciągu roku – 24.02.2019

Zainspirowani postawą naszego Założyciela, św. Franciszka z Asyżu, który w roku 1216, „chociaż sam biedny grzesznik”, prosił Ojca świętego, aby wszystkim, którzy przychodzili do Porcjunkuli, udzielił odpustu, zauważyliśmy konieczność wyjścia naprzeciw pielgrzymom przybywającym do niepokalanowskiej Kaplicy Adoracji. Zgodnie z długoletnią tradycją „Odpustu Porcjunkuli” zrodziło się pragnienie, aby „pomóc w zbawieniu dusz” i za św. Franciszkiem „posłać wszystkich do nieba”. Dlatego O. Prowincjał wystosował do Stolicy Apostolskiej pismo, na które otrzymaliśmy odpowiedź w dekrecie Kard. Mauro Piacenza, Penitencjarza Większego z 5 lutego 2019, w którym łaska odpustu udzielona została dla tych, „którzy ze szczerym żalem za grzechy, po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej, z pobożnością jako pielgrzymi nawiedzą Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie i przed ołtarzem, nazwanym Gwiazdą Niepokalanej, przez jakiś czas pobożnie rozmyślać będą, kończąc adorację Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary i wezwaniem imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbego”. Jednocześnie, Penitencjaria wyszła naprzeciw wszystkim, którzy z powodu podeszłego wieku, choroby lub z innej ważnej przeszkody nie mogą pielgrzymować. Mogą zyskać ten odpust, jeżeli „wyrzekną się wszelkiego grzechu z zamiarem, że przy najbliższej okazji spełnią trzy zwykłe warunki, oraz mając przed sobą jakikolwiek wizerunek o tematyce eucharystycznej, duchowo połączą swoje modlitwy, cierpienia lub inne ciężary własnego życia z adoracją Najświętszego Sakramentu, ofiarując je miłosiernemu Bogu. Kaplica Wieczystej Adoracji staje się powoli, jakby naszą „drugą Porcjunkulą”. Byłoby więc pięknie, gdyby towarzyszył nam przykład św. Franciszka, który „z powodu wielkiego przywileju [odpustu], jakiego mu Pan tam udzielił”, przypominał o świętości tego miejsca, o jego wybraniu i szczególnym umiłowaniu „przez Chrystusa i chwalebną Dziewicę” i „podtrzymywali jego świętość modlitwą i milczeniem w dzień i w nocy”. Pobudzeni zatem wyborami św. Franciszka z Asyżu i św. Maksymiliana Marii Kolbego sami często nawiedzajmy to święte miejsce i na kolanach „załatwiajmy sprawy” osobiste i Kościoła, prosząc szczególnie o pokój na całym świecie i w naszych sercach.

Read more

VI Niedziela w ciągu roku – 17.02.2019

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 22 lutego, w piątek: Święto Katedry św. Piotra, Apostoła;
• 23 lutego, w sobotę: Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Read more