Niedziela Zesłania Ducha Świetego – 20.05.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 21 maja w poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła;
 • 23 maja w środę: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu;
 • 24 maja w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • 26 maja w sobotę: Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera oraz Dzień Matki. Mamom życzymy opieki Bożej i  opieki najpiękniejszej z matek, naszej Niepokalanej Mamy.

Read more

VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie – 13.05.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 14 maja w poniedziałek: Święto św. Macieja Apostoła;
 • 15 maja we wtorek: Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
 • 16 maja w środę: Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej;
 • 17 maja w czwartek: Wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika;
 • 18 maja w piątek: Wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, prezbitera;

Read more

VI Niedziela Wielkanocy – 6.05.2018

 1. Dziś pierwsza niedziela maja, którą obchodzimy jako Niedzielę Rycerstwa Niepokalanej. Z tej racji kazania głosi o. Robert Stachowiak, asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa można uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.

Read more

V Niedziela Wielkanocy – 29.04.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 2 maja, we środę: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
 • 3 maja, w czwartek: Uroczystość NMP, Królowej Polski;227 rocznicy uchwalenia Konstytucji Majowej
 • 4 maja, w piątek: wspomnienie św. Floriana, męczennika; kardynał Kazimierz Nycz udzielił w tym dniu dyspensy od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.

Read more

IV Niedziela Wielkanocy – 22.04.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 23 kwietnia w poniedziałek: Uroczystośćświętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 • 24 kwietnia we wtorek: Wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika
 • 25 kwietnia w środę: Święto św. Marka, Ewangelisty;
 • 28 kwietnia w sobotę: Wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera.

Read more

III Niedziela Wielkanocy – 15.04.2018

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczyna się wizytacja duszpasterska, którą przeprowadzi Ks. Bp Piotr Jarecki, który będzie obecny i wygłosi Słowo Boże na wszystkich Mszach św. O godz. 17.00 w sali na górze Domu Parafialnego spotka się z przedstawicielami grup i wspólnot parafialnych. W poniedziałek nawiedzi instytucje znajdujące się na terenie naszej parafii. Spotka się również z dziećmi i młodzieżą Szkoły Podstawowej w Teresinie.

Read more

II Niedziela Wielkanocna – 8.04.2018

 • Dziś II Niedziela Wielkanocna, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na życzenie Chrystusa, Święto Miłosierdzia Bożego. Koronka i nabożeństwo będą odprawione w bazylice o godz. 15.00. Z tej racji nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.

Read more

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018

 1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście.Jezus żyje! Naprawdę żyje!!!Życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pięćdziesiąt dni, od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

Read more

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 25.03.2018

 1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zaś na mszy o godz. 18.00 i na nabożeństwie, będziemy modlić się o łaskę uzdrowienia naszych dusz i ciał.

Read more

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

 1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.

Read more