XXXIII Niedziela w ciągu roku – 19.11.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 1. Dziś w Kościele obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przed rokiem, na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia przez papieża Franciszka.
 2. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku. Zebraliśmy 2675 zł. Dziękujemy wszystkim za solidarność z naszymi braćmi na Bliskim Wschodzie.
 3. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę 25 listopada w naszej bazylice odbędzie się ogólnopolskie zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po klasztorach męskich. Na tę uroczystość przybędę zakonnicy z całej Polski. W programie o 14.00 przeniesienie Obrazu z kaplicy w domu parafialnym do bazyliki, modlitwa różańcowa w intencji nowych powołań, o g. 15.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Kazimierza Kardynała Nycza z aktem zawierzenia Maryi zakonów męskich w Polsce. O g. 16.30 w sali Bonawentury odbędzie się Oratorium Maryjne pod przewodnictwem o. Andrzeja Sąsiadka. Obraz Matki Bożej przybędzie do Niepokalanowa  21 listopada, dokładnie w 90 rocznicę przybycia św. Maksymiliana z braćmi do Teresina. Zapraszamy parafian i sympatyków Niepokalanowa do wspólnej modlitwy.
 5. Przypominamy, że w bazylice codziennie od poniedziałku do soboty od 16.00 do wypominek jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy wszystkich do codziennej adoracji Pana Jezusa.
 6. W sobotę 25 listopada o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 7. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach świętych będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na pomoc Siostrom Klaryskom. Tego dnia na sumie o godz. 10.00 zostaną również pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycją lat ubiegłych od 27.11. będą roznoszone rodzinom naszej parafii. Przedstawicieli wiosek prosimy o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.
 8. Za tydzień w niedzielę 26. 11. po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2018 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzii Komunii św.
 9. Zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem w przyszłą niedzielę 26 listopada o godz. 18.00.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz Ulicki, l. 74 z Paprotni, śp. Waleria Głębocka, l. 92 z Teresina i śp. Dariusz Kamiński, l. 47 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…