Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 27 listopada w poniedziałek: Wspomnienie św. Franciszka Fasaniego, prezbitera;
 • 29 listopada we środę: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;
 • 30 listopada w czwartek: Święto Św. Andrzeja, Apostoła;
 • 2 grudnia w sobotę: Wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera, patrona kaplicy w Budkach Piaseckich; z tej racji Msza św. odpustowa w przyszłą sobotę o godz. 16.00.

 1. Dziś po sumie odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Przed bazyliką po wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na pomoc Siostrom Klaryskom. Zapraszamy także dzisiaj na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00.
 3. Dziś w Sali św. Bonawentury o godz. 14.00 odbędzie się projekcja filmu pt. „Dwie korony”. Gościem specjalnym będzie odtwórca głównej roli – Adam Woronowicz. Wstęp bezpłatny.
 4. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W naszej parafii od jutra będą roznoszone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy przedstawicieli wiosek o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.
 6. We środę rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowej naszej parafii przez 9-dniową nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP. Msze św. z rozważaniami będą o godz. 11.00 i 18.00. W tych dniach również w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Nowenna według św. Faustyny. Sekretarka Bożego Miłosierdzia trzykrotnie odprawiła Nowennę składającą się z 1000 Zdrowaś Maryjo dziennie. Z tej racji codziennie od godz. 7.00 do 21.00 będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem w pięciu blokach modlitewnych po 2 godziny każdy, z przerwami na odpoczynek, posiłek, cichą modlitwę. Każdy blok modlitewny to 4 części różańca. O godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia. Jest to nasz dar wdzięczności Niepokalanej za opiekę nad naszym klasztorem i parafią.  Szczegóły w gablocie i na ulotkach przy wejściu do Bazyliki. Z tej racji, w tych dniach, nie będzie wystawienia Pana Jezusa w Bazylice, a w pierwszy piątek adoracja będzie tylko w kaplicy św. Maksymiliana.
 7. W czwartek, 1 grudnia, Mszą św. o godz. 11.00 w bazylice w Niepokalanowie rozpoczną się uroczystości związane z 74. rocznicą rozstrzelania 20 więźniów z Pawiaka obok stacji PKP.
 8. Ojcowie Franciszkanie zapraszają młodzież męską i studentów na Powołaniowe Dni Skupienia do Niepokalanowa Lasku. Dni skupienia, rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 18:00 i potrwają do niedzieli do godz. 13:00. Więcej informacji na stronie barka.franciszkanie.pl
 9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00; w Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. W tym dniu również wyjątkowo spotkanie duszpasterstwa małżeństw o godz. 18.30 w Ośrodku Formacyjnym w Niepokalanowie Lasku.
 10. W I sobotę, 2 grudnia, kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”; w programie: o godz. 9.30 konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 Eucharystia z oddaniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanej, przyjęcie do M.I. oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku  w kwadracie oraz wspólnej modlitwy nowennowej w kaplicy św. Maksymiliana.
 11. Od przyszłej niedzieli w przedsionku bazyliki będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 12. W przyszłą sobotę, 2 grudnia, na godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn i młodzież męską do pomocy przy budowie żywej szopki przy domu parafialnym.
 13. 1 września 2018 r., po uzgodnieniu z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisławem Gądeckim i naszym Arcybiskupem kard. Kazimierzem Nyczem, została ustalona data konsekracji przyszłej kaplicy adoracji. Od 1 grudnia rozpoczniemy 9 miesięczną nowennę przed tą uroczystością. Z tej racji, codziennie o godz. 7.00, będzie sprawowana Msza św. w int. budowy naszej kaplicy, wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło.