• 28 października w sobotę: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
  1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę misyjną pod hasłem: „Idźcie
    i głoście”, która rozpoczyna tydzień misyjny. Po wszystkich Mszach św. przed bazyliką są zbierane ofiary na pomoc misjonarzom i tym, których ewangelizują.

1. Dziś po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2018 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
  2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej bazylice: dni powszednie dla dzieci o godz. 17.00, zaś dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
  3. Przypominamy, że kartki z imionami zmarłych na wypominki przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła. Podobnie jak w latach ubiegłych modlić się będziemy za nich w dni powszednie przez cały miesiąc listopad na nabożeństwie o godz. 17.30 oraz podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. Przypominamy, że w związku z przygotowaniem grobów do uroczystości Wszystkich Świętych, od poniedziałku 23 października nie będzie możliwości wykonywania prac kamieniarskich na cmentarzu.
  5. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.