XXX Niedziela w ciągu roku – 29.10.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 1 listopada we środę: Uroczystość Wszystkich Świętych;
 • 2 listopada w czwartek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
 • 3 listopada w piątek: Wspomnienie zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych i dobrodziejów Zakonu Serafickiego;
 • 4 listopada w sobotę: Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 1. Zapraszamy dziś wszystkich małżonków, na spotkanie duszpasterstwa małżeństw do Ośrodka Formacyjnego w Niepokalanowie Lasku. Początek Mszą święta o godz. 17.00.
 2. We wtorek, w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Różaniec ze świętymi i nabożeństwo z relikwiami naszych Patronów. Pragniemy w ten sposób rozpalić w nas tęsknotę za Niebem, świętością i Bogiem.
 3. W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00, której nie będzie w bazylice, natomiast będzie sprawowana o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym, a po niej procesja. Przypominamy wiernym, że w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy św.
 4. W czwartek, 2 listopada. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja na cmentarz klasztorny, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji będziemy odprawiać Msze święte o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa i Granic, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy, Kask oraz wypominki zamiejscowe.
 6. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i będąc w stanie łaski uświęcającej.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek, 2 listopada, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 inabożeństwo godziny świętej w intencji budowy kaplicy adoracji, darczyńców i zaangażowanych w to dzieło, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek w godz. od 8.30 do 16.45 w Bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Spotkanie z racji I piątku miesiąca dla wiernych wBudkach Piaseckich o stałej porze.
 8. W najbliższą sobotę 4 listopada odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. W programie: o 9.30 konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 Eucharystia z zawierzeniem wszelkich spraw Niepokalanej w Bazylice, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po mszy św. możliwość skorzystania z klasztornego posiłku. Około 13.40 w Sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z p. Andrzejem Wronką, który podzieli się tematem modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.
 9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 10. Zachęcamy do nabycie listopadowego numeru Rycerza Niepokalanej. W tym wydaniu została poruszona problematyka cierpienia. Każdy z nas zadaje sobie przecież pytanie: czy to Bóg zsyła cierpienie, dlaczego jest ono istotnym elementem naszego życia, dlaczego łatwiej śpiewamy o Męce Jezusa niż przyjmujemy własny krzyż? Ponadto do każdego numeru dołączony jest kalendarz na 2018 rok.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Bizan z Teresina l. 63. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…