1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

  1. W poprzednią niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Zebraliśmy 4200 zł. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.
  2. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paprotni, w poniedziałek, 16 października, o godz. 8.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły, zaś we wtorek w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. z racji Święta Szkoły.
  3. W poniedziałek, 16 października, z racji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy dyrekcje szkół z terenu naszej parafii oraz nauczycieli i wychowawców na Mszę św. do domu parafialnego na godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole.
  4. Przypominamy, że rozpoczęły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Osoby pragnące dołączyć zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 19.00 do domu parafialnego.
  5. Zapraszamy na Franciszkańskie Dni Skupienia do Niepokalanowa Lasku, które rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 18:00 i potrwają do Niedzieli do godz. 13:00. Zapraszamy szczególnie młodzież i studentów jak też osoby szukające wyciszenia i skupienia. Więcej informacji na stronie: dniskupienia.info.pl
  6. Za tydzień w niedzielę 22. 10. po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2018 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi
    i Komunii św.
  7. Zbliża się miesiąc listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  8. Informujemy, że w związku z przygotowaniem grobów do uroczystości Wszystkich Świętych, od 23 października nie będzie możliwości wykonywania prac kamieniarskich na cmentarzu, zaś osoby chcące prowadzić działalność gospodarczą w okresie uroczystości Wszystkich Świętych, pragniemy poinformować, że jest zakaz handlu na parkingu obok cmentarza.