1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, w środę wspomnienie błogosławionych Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego, zakonników oraz 101 towarzyszy męczenników, we czwartek Święto św. Antoniego z Padwy, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, w sobotę wspomnienie bł. Jolanty.
  2. W czwartek nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 będzie połączone
    z nabożeństwem fatimskim wokół Bazyliki.
  3. W piątek o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Teresinie przy stadionie Al. XX-lecia 32c odbędzie się spotkanie z p. Marią Król-Fijewską, mieszkanką Teresina, psychologiem i terapeutką, autorką powieści historyczno-obyczajowej pt. „Pan Henryk – mężczyzna z Warszawy”.
  4. W sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w Kaplicy
    św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
  5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kierzkowski, l. 75 z Granic, śp. Marek Kraszewski, l. 64 z Teresina, śp. Janusz Haber, l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…