1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała naszą codzienność. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój Bazyliki, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej, chórowi oraz zespołowi za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym, skautom i harcerzom za wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
 3. Dziś i przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy w Bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Jedynie w sobotę Nowenna zostanie odprawiona w Kaplicy Św. Maksymiliana. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.
 4. Jutro Msze Święte w Bazylice według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. Tego dnia z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja z modlitwą różańcową a o 21.10 Msza św.
 7. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. Następnie możliwość gorącej zupy. Gościem Spotkania będzie o. Michał Szałkowski, diecezjalny moderator Żywego Różańca, który na Mszy wygłosi kazanie a o 14.00 w sali św. Bonawentury konferencję pt. Różaniec za dusze czyśćcowe.
 8. W sobotę zapraszamy także na spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. o północy. W programie również adoracja, różaniec i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. (Odczytać na Mszach 8.30-13.00) Przed Bazyliką odbywa się kiermasz ozdób oraz wypieków świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk po Mszy św.
 3. Jutro podczas Mszy świętych o godz. 11.00 i 18.00 będzie można włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ulotki z tekstami przyrzeczeń będą dostępne przez cały jutrzejszy dzień na stoliku pod chórem.
 4. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju. WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00            Schola dziecięca i dzieci

12.00 – 13.00            Kręgi Małżeństw MI, Rycerstwo Niepokalanej grupa młodzieżowa i dorośli

13.00 – 14.00            Kandydaci do bierzmowania

14.00 – 15.00            Biel i grupa młodzieżowa Jeruzalem

15.00                          Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00            Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00            Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W piątek o godz. 11.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00 i 11.00 a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W przyszłą niedzielę nie będzie też modlitwy o uzdrowienie po Mszy o godz. 18.00.

 1. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. o północy. W programie także adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP.
 2. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 3. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Ewa Nowakowska,
  73 z Teresina, śp. Teresa Brzezińska, l. 89 z Serok Parceli i śp. Hanna Chojnacka, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  W najbliższy piątek w Bazylice Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 2. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy nowennowe odmawiane są na zakończenie Mszy świętych o 11.00 i 18.00 w tygodniu a w niedziele na zakończenie Mszy o 10.00 i w ramach nabożeństwa Gorzkich Żali.
 3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej w Paprotni. Otoczmy je modlitwą, aby przyniosły jak największe owoce.
 4. We wtorek w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu będą odprawione w porządku dnia powszedniego.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, zaś uroczyste poświęcenie z procesją wokół bazyliki, podczas Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30.
 6. W przyszłą niedzielę przed Bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób oraz wypieków świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00.
 7. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
 9. (Odczytać na Mszach: 8.30-13.00): W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny oraz pamiątki Misji Świętych.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. Ogłoszenie braci kleryków.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. br. Włodzimierz Plewiński, l. 58 z klasztoru Niepokalanów, śp. Mieczysława Skumiał, l. 96 z Teresina i śp. Wojciech Wojda, l. 89 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dzisiaj podczas Mszy o godz. 18.00 nastąpi zakończenie Misji Świętych.
 2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej w Budkach Piaseckich a w środę – w Teresinie. Otoczmy je modlitwą, aby przyniosły jak największe owoce.
 4. W piątek o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 5. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny. Także w tym dniu zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę o dobre owoce Wielkiego Postu rozpoczniemy w domu parafialnym o godz. 19.30.
 6. Zapraszamy dziewczęta należące do Bieli na przymiarkę strojów, która odbędzie się w najbliższą sobotę w salce koło kaplicy Adoracji. Starsze dziewczyny zapraszamy na godzinę 12.00, natomiast młodsze oraz te, które chcą dołączyć do Bieli, na godzinę 13.00.
 7. W sobotę łącząc się z kościołami w całej Polsce rozpoczynamy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy nowennowe odmawiać będziemy na zakończenie Mszy świętych o 11.00 i 18.00 w tygodniu a w niedziele na zakończenie Mszy o 10.00 i w ramach nabożeństwa Gorzkich Żali.
 8. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
 10. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny.
 11. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie umieściliśmy list
  Kard. Kazimierza Nycza
  do archidiecezjan. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.