1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. (Odczytać na Mszach 8.30-13.00) Przed Bazyliką odbywa się kiermasz ozdób oraz wypieków świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk po Mszy św.
  3. Jutro podczas Mszy świętych o godz. 11.00 i 18.00 będzie można włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ulotki z tekstami przyrzeczeń będą dostępne przez cały jutrzejszy dzień na stoliku pod chórem.
  4. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju. WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00            Schola dziecięca i dzieci

12.00 – 13.00            Kręgi Małżeństw MI, Rycerstwo Niepokalanej grupa młodzieżowa i dorośli

13.00 – 14.00            Kandydaci do bierzmowania

14.00 – 15.00            Biel i grupa młodzieżowa Jeruzalem

15.00                          Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00            Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00            Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W piątek o godz. 11.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00 i 11.00 a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W przyszłą niedzielę nie będzie też modlitwy o uzdrowienie po Mszy o godz. 18.00.

1. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. o północy. W programie także adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP.
  2. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
  3. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Ewa Nowakowska,
    73 z Teresina, śp. Teresa Brzezińska, l. 89 z Serok Parceli i śp. Hanna Chojnacka, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…