1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
    W najbliższy piątek w Bazylice Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy nowennowe odmawiane są na zakończenie Mszy świętych o 11.00 i 18.00 w tygodniu a w niedziele na zakończenie Mszy o 10.00 i w ramach nabożeństwa Gorzkich Żali.
  3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej w Paprotni. Otoczmy je modlitwą, aby przyniosły jak największe owoce.
  4. We wtorek w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu będą odprawione w porządku dnia powszedniego.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, zaś uroczyste poświęcenie z procesją wokół bazyliki, podczas Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30.
  6. W przyszłą niedzielę przed Bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób oraz wypieków świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00.
  7. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony na furcie klasztornej. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
  8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
  9. (Odczytać na Mszach: 8.30-13.00): W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny oraz pamiątki Misji Świętych.
  10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  11. Ogłoszenie braci kleryków.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
    śp. br. Włodzimierz Plewiński, l. 58 z klasztoru Niepokalanów, śp. Mieczysława Skumiał, l. 96 z Teresina i śp. Wojciech Wojda, l. 89 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…