1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała naszą codzienność. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
  2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój Bazyliki, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej, chórowi oraz zespołowi za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym, skautom i harcerzom za wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
  3. Dziś i przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy w Bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Jedynie w sobotę Nowenna zostanie odprawiona w Kaplicy Św. Maksymiliana. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.
  4. Jutro Msze Święte w Bazylice według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. Tego dnia z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać pokarmy mięsne.
  6. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja z modlitwą różańcową a o 21.10 Msza św.
  7. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. Następnie możliwość gorącej zupy. Gościem Spotkania będzie o. Michał Szałkowski, diecezjalny moderator Żywego Różańca, który na Mszy wygłosi kazanie a o 14.00 w sali św. Bonawentury konferencję pt. Różaniec za dusze czyśćcowe.
  8. W sobotę zapraszamy także na spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. o północy. W programie również adoracja, różaniec i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP.
  9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.