1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. Jutro po różańcu o godz. 17.30 zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych” do Domu Parafialnego. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To spotkanie ma przybliżyć dzieciom temat zbawienia, które jest głównym motywem Uroczystości Wszystkich Świętych. Dzieci zachęcamy do przebrania się za postać wybranego świętego. Jednocześnie przypominamy, że sprzeczny z wiarą katolicką jest udział w zabawach Halloween (czyt.: Helołin) promujących kulturę śmierci.
 3. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie sprawowana o godz. 13.00. W jej trakcie O. Prowincjał Grzegorz Bartosik dokona poświęcenia wystroju wnętrza odnowionej kaplicy cmentarnej. Po Mszy wyruszy Tego dnia samochody będzie można zaparkować przy cmentarzu obok kwiaciarni oraz na wyznaczonym fragmencie nieużywanej części cmentarza – wjazd od ul. Piaskowej. Przypominamy wiernym, że 1 listopada obowiązuje udział we Mszy świętej.
 4. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja na cmentarz klasztorny, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym w środę zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 5. W liturgii Kościoła ponadto wspominamy: w środę zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych i dobroczyńców Zakonu Serafickiego; w czwartek – św. Karola Boromeusza.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 7. W piątek odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w Sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku. Gościem spotkania będzie ks. Marek Dziewiecki, który na Mszy św. o 11.00 wygłosi kazanie a o 14.00 konferencję pt. Jak wychodzić z uzależnień i jak mądrze kochać osoby uzależnione?
 8. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe.
 9. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii a we wtorek – na cmentarzu. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 10. Dnia 8 września nasz Brat Innocenty Wójcik ogłoszony został sługą Bożym. Przy ołtarzu św. Maksymiliana znajduje się jego wizerunek oraz księga, do której możemy wpisywać prośby i podziękowania do naszego Brata. Zachęcamy do modlitwy o szczęśliwy przebieg procesu beatyfikacyjnego.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Czajka, l. 54 z Paprotni, śp. Danuta Czajka, l. 78 z Paprotni, śp. Stanisław Rabiega, l. 66 z Teresina i śp. Marta Piorun, l. 76 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w piątek Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Przypominamy, że w każdy czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym Odnowa w Duchu Świętym wraz z kapłanem posługuje modlitwą wstawienniczą. Skorzystać z tej modlitwy może każda osoba, która przeżywa chorobę lub inne trudności natury fizycznej czy duchowej.
 3. W sobotę w Domu Parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjnerycerzy Niepokalanej.
 4. W sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz.19.30 w sali na górze Domu Parafialnego. Będzie także możliwość spowiedzi.
 5. Również w sobotę Mszą św. o godz. 19.00, której będzie przewodniczył Dominik Chmielewski, rozpocznie się Małżeńska Krucjata Różańcowa – modlitwa w intencji ratowania małżeństw i rodzin. Całonocne czuwanie i „szturm różańcowy” zakończy się Mszą św. w niedzielę o godz. 6.00. W imieniu organizatorów, wspólnot małżeńskich i naszego klasztoru serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 7. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Hanna Kamińska, l. 74 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego i w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.
 2. Dziś w 44. rocznicę wyboru Papieża św. Jana Pawła II obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Przez całą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 3. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich jutro o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w tamtejszej kaplicy w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów.
 4. W piątek o godz. 8.45 w Bazylice będzie celebrowana Msza św. z okazji  Inauguracji Roku Akademickiego Centrum Studiów Mariologicznych UKSW „Kolbianum” w Niepokalanowie. Po niej o godz. 10.00 w Sali św. Bonawentury odbędą się uroczystości inauguracyjne wraz z Konferencją Ogólnopolską „Maryja uzdrowienie chorych w dobie koronawirusa”, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. Dnia 3 grudnia 2022 r. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza do Torunia wszystkich chętnych na uroczystości związane z rocznicą powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu znajdują się w programie zamieszczonym w gablocie przy Bazylice i na tablicy ogłoszeń przy bramie. Koszt wyjazdu: 80 zł.
 6. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 13 października w czwartek: Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
• 15 października w sobotę: Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy
i doktora Kościoła;
2. Dziś na każdej Mszy św. kazania głosi o. Mirosław Buczko, po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz misji franciszkańskich.
3. Jutro przypada 40. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana, a 17 października
51. rocznica jego beatyfikacji. Z okazji tych rocznic zapraszamy wszystkich wiernych na Msze św. jutro w poniedziałek na godz. 11.00 pod przewodnictwem Wikariusza Prowincji o. Mirosława Bartosa. Po Mszy św. zostaną złożone wieńce przed pomnikiem św. Maksymiliana.
4. W środę, 12 października, z racji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy dyrekcje szkół z terenu naszej parafii oraz nauczycieli, wychowawców
i pracowników na Mszę św. do domu parafialnego na godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole.
5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
6. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paprotni,
w czwartek, 13 października, o godz. 8.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
7. W sobotę 15 października w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
8. W listopadzie pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały listopad w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Jarosław Zieliński l. 37 z Teresina Gaju i śp. Henryka Gajda l. 75 z Budek Piaseckich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…