1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego i w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.
  2. Dziś w 44. rocznicę wyboru Papieża św. Jana Pawła II obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Przez całą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  3. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich jutro o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w tamtejszej kaplicy w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów.
  4. W piątek o godz. 8.45 w Bazylice będzie celebrowana Msza św. z okazji  Inauguracji Roku Akademickiego Centrum Studiów Mariologicznych UKSW „Kolbianum” w Niepokalanowie. Po niej o godz. 10.00 w Sali św. Bonawentury odbędą się uroczystości inauguracyjne wraz z Konferencją Ogólnopolską „Maryja uzdrowienie chorych w dobie koronawirusa”, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
  5. Dnia 3 grudnia 2022 r. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza do Torunia wszystkich chętnych na uroczystości związane z rocznicą powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu znajdują się w programie zamieszczonym w gablocie przy Bazylice i na tablicy ogłoszeń przy bramie. Koszt wyjazdu: 80 zł.
  6. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.