1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. Jutro po różańcu o godz. 17.30 zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych” do Domu Parafialnego. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To spotkanie ma przybliżyć dzieciom temat zbawienia, które jest głównym motywem Uroczystości Wszystkich Świętych. Dzieci zachęcamy do przebrania się za postać wybranego świętego. Jednocześnie przypominamy, że sprzeczny z wiarą katolicką jest udział w zabawach Halloween (czyt.: Helołin) promujących kulturę śmierci.
 3. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie sprawowana o godz. 13.00. W jej trakcie O. Prowincjał Grzegorz Bartosik dokona poświęcenia wystroju wnętrza odnowionej kaplicy cmentarnej. Po Mszy wyruszy Tego dnia samochody będzie można zaparkować przy cmentarzu obok kwiaciarni oraz na wyznaczonym fragmencie nieużywanej części cmentarza – wjazd od ul. Piaskowej. Przypominamy wiernym, że 1 listopada obowiązuje udział we Mszy świętej.
 4. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja na cmentarz klasztorny, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym w środę zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 5. W liturgii Kościoła ponadto wspominamy: w środę zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych i dobroczyńców Zakonu Serafickiego; w czwartek – św. Karola Boromeusza.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 7. W piątek odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w Sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku. Gościem spotkania będzie ks. Marek Dziewiecki, który na Mszy św. o 11.00 wygłosi kazanie a o 14.00 konferencję pt. Jak wychodzić z uzależnień i jak mądrze kochać osoby uzależnione?
 8. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe.
 9. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii a we wtorek – na cmentarzu. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 10. Dnia 8 września nasz Brat Innocenty Wójcik ogłoszony został sługą Bożym. Przy ołtarzu św. Maksymiliana znajduje się jego wizerunek oraz księga, do której możemy wpisywać prośby i podziękowania do naszego Brata. Zachęcamy do modlitwy o szczęśliwy przebieg procesu beatyfikacyjnego.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Czajka, l. 54 z Paprotni, śp. Danuta Czajka, l. 78 z Paprotni, śp. Stanisław Rabiega, l. 66 z Teresina i śp. Marta Piorun, l. 76 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…