• 13 października w czwartek: Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
• 15 października w sobotę: Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy
i doktora Kościoła;
2. Dziś na każdej Mszy św. kazania głosi o. Mirosław Buczko, po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz misji franciszkańskich.
3. Jutro przypada 40. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana, a 17 października
51. rocznica jego beatyfikacji. Z okazji tych rocznic zapraszamy wszystkich wiernych na Msze św. jutro w poniedziałek na godz. 11.00 pod przewodnictwem Wikariusza Prowincji o. Mirosława Bartosa. Po Mszy św. zostaną złożone wieńce przed pomnikiem św. Maksymiliana.
4. W środę, 12 października, z racji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy dyrekcje szkół z terenu naszej parafii oraz nauczycieli, wychowawców
i pracowników na Mszę św. do domu parafialnego na godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole.
5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
6. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paprotni,
w czwartek, 13 października, o godz. 8.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
7. W sobotę 15 października w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
8. W listopadzie pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały listopad w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Jarosław Zieliński l. 37 z Teresina Gaju i śp. Henryka Gajda l. 75 z Budek Piaseckich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…