1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego
a Paulo, w środę św. Wacława, męczennika, w czwartek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomnienie św. Hieronima, w sobotę
św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
2. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież klas ósmych Szkół Podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich złoży deklaracje wyrażające ich chęć przystąpienia za dwa lata do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i kandydatów w domu parafialnym. Młodzież, która uczęszcza do innych szkół proszona jest o wcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii.
3. Również dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
4. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godz. 19.00.
W sobotę, 1 października, spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali
św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu i świadectwa. O 11.00 Msza święta
z zawierzeniem następnie nabożeństwo wynagradzające i możliwość ciepłego posiłku. Gościem spotkania będzie ks. Rafał Łukasz Pujsza z tematem św. Gemmy Galgani. Ks. Rafał wygłosi kazanie i konferencję o duchowej więzi św. Maksymiliana i mistyczki z Lukki. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
5. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W niedzielę różaniec o godz. 17:00 w bazylice.
6. W czwartek wieczorem zakończy się peregrynacja Ikony św. Józefa po Topołowej. Zostanie ona dalej przekazana pierwszej rodzinie z Teresina Gaju. Pamiętajmy
w naszych codziennych modlitwach o domach, które nawiedza św. Józef
w wizerunku swojego przeczystego serca.
7. W sobotę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
1 października będzie ono połączone z modlitwą różańcową w kaplicy
św. Maksymiliana o godz. 17.30. Podobnie w niedzielę o godz. 17.00 w Bazylice.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
11. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r.