1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, w sobotę Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka.
  2. We wtorek po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
  3. W sobotę odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
  4. Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym Ogólnopolskim Spotkaniu „Rycerstwo Niepokalanej u Stóp Krzyża”, które odbędzie się w sobotę w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich. W ramach spotkania m.in. koncert „Oratorium o Pokoju” zespołu „Miriam i Przyjaciele”. Szczegóły w gablocie.
  5. W sobotę 24 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
  6. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r. Zapisać się można w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u o. proboszcza. Zapisy trwają do końca października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
  7. Po Mszy Św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.