W niedzielę 6 września odbyły się Dożynki Gminne. W czasie Mszy Świętej dożynkowej o godz. 10.00 odbyło się także wprowadzenie na urząd proboszcza o. Mariusza Książka. W uroczystości udział wzięli: ks. Kazimierz Ambroziak, dziekan dekanatu błońskiego, o. Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa, o. Michał Chylak, ekonom klasztoru, o. Andrzej Sąsiadek, dotychczasowy proboszcz, o. Piotr Socha, nowy wikariusz parafii, o. Bartosz Bogucki, P. Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, P. Marek Jaworski, zastępca wójta, PP. Katarzyna i Paweł Pałubowie, Starostowie Dożynkowi, delegacje sołectw gminy Teresin z sołtysami, goście i mieszkańcy gm. Teresin.

• 14 września w poniedziałek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • 15 września we wtorek: Wspomnienie NMP Bolesnej;
  • 16 września w środę: Wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
  • 17 września w czwartek: Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu;
  • 18 września w piątek: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
  • 19 września w sobotę: Święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;
  1. Dziś podczas Sumy o godz. 10.00 kolejna grupa dzieci przystąpi(ła) po raz pierwszy do Komunii Świętej.
  2. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich odbędzie się w niedzielę 20 września. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 19.00 w bazylice, podczas której młodzież złoży deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii z racji pandemii spotkanie wraz z rodzicami odbędzie się w Bazylice. Natomiast spotkanie organizacyjne dla uczniów, którzy podjęli przygotowania do bierzmowania w zeszłym roku, odbędzie się 27 września w bazylice i także będzie poprzedzone Eucharystią o godz. 19.00.
  3. W piątek 18 września o godz. 20.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
  4. W sobotę 19 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Przypominamy, że z racji pandemii w pielgrzymce mogą wziąć udział jedynie zdrowe osoby, jak również należy wypełnić specjalne oświadczenie o stanie zdrowia dostępne w kancelarii. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
  5. Zapraszamy na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pt. „Perły Muzyki Sakralnej”. Odbędzie się on w naszej bazylice w piątek 25 września o godz. 19.00.
  6. W sobotę 26 września odbędzie się V Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kolbiańskich. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w gablocie.
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Mirosław Kuśmider, l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…