Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu zespołu „Mazowsze” pt. „Perły Muzyki Sakralnej”, który odbył się w piątkowy wieczór 25 września 2020.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 28 września w poniedziałek: Wspomnienie św. Wacława, męczennika;
 • 29 września we wtorek: Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
 • 30 września w środę: Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • 1 października w czwartek: Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 • 2 października w piątek: Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
 • 3 października w sobotę: Uroczystość poświęcenia naszej Bazyliki;
 • 4 października w niedzielę: Uroczystość świętego Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, Założyciela trzech zakonów.
 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 w bazylice odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, w które w 2021 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej.
 2. Również dzisiaj odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów, którzy podjęli przygotowania do bierzmowania w zeszłym roku. Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 19.00.
 3. Pierwsza po przerwie wakacyjnej Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, która tradycyjnie w naszej parafii sprawowana jest w ostatnią niedzielę miesiąca, odbędzie się w ostatnią niedzielę października.
 4. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej godz. 18.30.
 5. W czwartek rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Rozważanie i modlitwy będą na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W sobotę 3 października po Mszy św. wieczornej w bazylice zgodnie z naszą tradycją zakonną zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 18.00 w Kaplicy św. Maksymiliana a modlitwa różańcowa będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również kolejna rocznica konsekracji naszej bazyliki. Będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni oraz za wszystko, co uczynił dla nas w tym świętym miejscu przez korzystanie z sakramentów i wspólną modlitwę.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Spotkanie
  z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 7. W piątek 2 października w Kaplicy Św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00: adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniami, o 21.15 Eucharystia a po niej w kaplicy adoracji całonocna modlitwa w ciszy.
 8. Natomiast w sobotę 3 października odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w Sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem specjalnym spotkania będzie Robert Tekieli, który o 13.40 w Sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Zagrożenia duchowe a modlitwa różańcowa. Więcej na stronie NIEPOKALANÓW.PL.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 10. Serdecznie zapraszamy dzieci, które chcą chwalić Boga swoim śpiewem, na próbę scholi, która odbywa się w każdy piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 11. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.

W sobotę 19 września wyruszyła po raz kolejny parafialna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium w Miedniewicach. Grupa ok. 80 pielgrzymów z o. Piotrem Sochą i o. Bartoszem Boguckim na czele wyszła spod bazyliki o godz. 7.00. Pielgrzymka zakończyła się Mszą Świętą w Miedniewicach o godz. 13.00. Dziękujemy Siostrom Klaryskom za przygotowanie pysznego posiłku, Skautom Europy za zapewnienie bezpieczeństwa podczas marszu oraz p. Piotrowi Szymańskiemu za transport pielgrzymów z powrotem do Niepokalanowa.

W niedzielę 13 września do I Komunii przystąpiła druga grupa dzieci ze szkół naszej parafii. Dzieci przygotowywane były przez o. Bartosza i s. Urszulę. Komunii Świętej udzielił o. Proboszcz oraz ks. Andrzej Żelazo.

Dzień wcześniej dzieci odbyły swoją pierwszą w życiu spowiedź.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 21 września w poniedziałek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 • 23 września w środę: Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
 • 25 września w piątek: Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
 1. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich rozpocznie się dziś Mszą świętą o godz. 19.00 w bazylice, podczas której młodzież złoży deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii z racji pandemii spotkanie wraz z rodzicami odbędzie się w Bazylice. Natomiast spotkanie organizacyjne dla uczniów, którzy podjęli przygotowania do bierzmowania w zeszłym roku, odbędzie się za tydzień 27 września w bazylice i także będzie poprzedzone Eucharystią o godz. 19.00.
 2. W przyszłą niedzielę 27 września po Mszy Świętej o godz. 11.30 w bazylice odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, w które w 2021 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej.
 3. W sobotę 26 września w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. Wznawiamy spotkania duszpasterstwa małżeństw. Zapraszamy 26 września w sobotę na godz. 17.00 do domu parafialnego wszystkie małżeństwa, które chcą we wspólnocie przeżywać to wyjątkowe powołanie. Każde spotkanie rozpoczynamy Mszą świętą.
 5. W sobotę 26 września o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 6. Najbliższa Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, która tradycyjnie w naszej parafii sprawowana jest w ostatnią niedzielę miesiąca, odbędzie się w ostatnią niedzielę października.
 7. Zapraszamy na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” „Perły Muzyki Sakralnej”. Odbędzie się on w naszej bazylice w piątek 25 września o godz. 19.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie parafialnej.
 8. W sobotę 26 września odbędzie się V Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kolbiańskich. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w gablocie.
 9. Wczoraj odbyła się doroczna parafialna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium w Miedniewicach. Dziękujemy o. Piotrowi Sosze i o. Bartoszowi Boguckiemu za przygotowanie i poprowadzenie pielgrzymki, Skautom Europy za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie marszu, Siostrom Klaryskom za posiłek oraz Panu Piotrowi Szymańskiemu za transport pielgrzymów.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Krystyna Babicka, l. 86 z Paprotni.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

W niedzielę 6 września odbyły się Dożynki Gminne. W czasie Mszy Świętej dożynkowej o godz. 10.00 odbyło się także wprowadzenie na urząd proboszcza o. Mariusza Książka. W uroczystości udział wzięli: ks. Kazimierz Ambroziak, dziekan dekanatu błońskiego, o. Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa, o. Michał Chylak, ekonom klasztoru, o. Andrzej Sąsiadek, dotychczasowy proboszcz, o. Piotr Socha, nowy wikariusz parafii, o. Bartosz Bogucki, P. Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, P. Marek Jaworski, zastępca wójta, PP. Katarzyna i Paweł Pałubowie, Starostowie Dożynkowi, delegacje sołectw gminy Teresin z sołtysami, goście i mieszkańcy gm. Teresin.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 14 września w poniedziałek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • 15 września we wtorek: Wspomnienie NMP Bolesnej;
 • 16 września w środę: Wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
 • 17 września w czwartek: Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu;
 • 18 września w piątek: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
 • 19 września w sobotę: Święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;
 1. Dziś podczas Sumy o godz. 10.00 kolejna grupa dzieci przystąpi(ła) po raz pierwszy do Komunii Świętej.
 2. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich odbędzie się w niedzielę 20 września. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 19.00 w bazylice, podczas której młodzież złoży deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii z racji pandemii spotkanie wraz z rodzicami odbędzie się w Bazylice. Natomiast spotkanie organizacyjne dla uczniów, którzy podjęli przygotowania do bierzmowania w zeszłym roku, odbędzie się 27 września w bazylice i także będzie poprzedzone Eucharystią o godz. 19.00.
 3. W piątek 18 września o godz. 20.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
 4. W sobotę 19 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Przypominamy, że z racji pandemii w pielgrzymce mogą wziąć udział jedynie zdrowe osoby, jak również należy wypełnić specjalne oświadczenie o stanie zdrowia dostępne w kancelarii. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
 5. Zapraszamy na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pt. „Perły Muzyki Sakralnej”. Odbędzie się on w naszej bazylice w piątek 25 września o godz. 19.00.
 6. W sobotę 26 września odbędzie się V Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kolbiańskich. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w gablocie.
 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Mirosław Kuśmider, l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 września we wtorek: Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
 • 9 września w środę: Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ;
 • 12 września w sobotę: Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 1. Rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godz. 10.00, zaś dla lektorów o godz. 11.00; spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00. W czwartki o godz. 19.00 zapraszamy na spotkania biblijne, w piątek zaś o godz. 16.00 spotkanie małych Rycerzy Niepokalanej, a o godz. 18.30 spotkanie scholi dziecięcej.
 2. Świetlica działająca przy naszej parafii zaprasza od 15 września wszystkie chętne dzieci na zajęcia z ceramiki, warsztaty kulinarne, zajęcia z bajkoterapii, ciepły posiłek, zajęcia plastyczne od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-17.30. Dokładniejsze informacje można uzyskać pod numerem telefonu 606 614 269.
 3. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 4. W sobotę 12 września odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie w bazylice, z tej racji Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 5. Również 12 września, w sobotę, po raz czwarty, w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 pod przewodnictwem bp. Wojciecha Osiala. Po Mszy świętej zapraszamy na radosne uwielbienie na placu za bazyliką, które będzie animował zespół MOCNI W DUCHU & DZIECIAKI. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Szczegóły spotkania na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych z tyłu bazyliki.
 6. W przyszłą niedzielę na Sumie o godz. 10.00, kolejna grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. W piątek 18 września o godz. 20.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią. Uczestnicy pokonają 43 km a towarzyszyć im będą rozważania napisane specjalnie na tę okazję.
 8. W sobotę, 19 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiktor Wieczorek l. 97 z Paprotni, śp. Sylwester Staniaszek l. 84 z Paprotni i śp. Halina Domagała l. 89 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…