• 6 sierpnia w poniedziałek: Święto Przemienienia Pańskiego.
  • 8 sierpnia w środę: Święto św. Dominika, prezbitera;
  • 9 sierpnia wczwartek:Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
  • 10 sierpnia wpiątek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • 11 sierpnia w sobotę: Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

Szanowni Państwo, Bracia i Siostry w Panu!

W dniu 1 września 2018 roku, o godz.12.00 odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie „Gwiazdy Niepokalanej”. Spodziewamy się około 10 tysięcy osób w tym dniu w Niepokalanowie. Uroczysta inauguracja będzie wielkim i wyjątkowym wydarzeniem dla Wspólnoty Niepokalanowskiej, spełnieniem pragnienia św. Maksymiliana o wieczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Bazylice. Będzie to dziać się na naszych oczach i mamy nadzieję, że w naszych sercach.

Jedank uroczysta inauguracja, to również poważane wyzwanie organizacyjne i logistyczne, któremu pragniemy sprostać. W związku z powyższym trawają intensywne przygotowania, które umożliwią sprawny przebieg uroczystości.

Jednak nieodzowna, jak zawsze, jest pomoc ludzi dobrej woli. Dlatego bardzo serdecznie pragnę zaprosić do pomocy wolonatriuszy. Wolontariusze będą odpowiadać w szczególności za: pomoc pielgrzymom w dotarciu do sektorów, obsługę punktu informacyjnego oraz wspieranie punktu medycznego. Wolonatariusze zostaną przeszkoleni, wyposażeni w odpowiednie identyfikatory i kamizelki oraz ubezpieczeni.

Wszystkie osoby pragnące wesprzeć nas w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia zapraszam serdecznie do zapoznania się z ulotką informacyjną oraz do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.kaplica.niepokalanow.pl Wypełniony formularz prosimy przesłać na adres wolontariat@kaplica.niepokalanow.pl w terminie do dnia 16 sierpnia br.

Z franciszkańskim pozdrowieniem
Pokój i Dobro