1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 6 sierpnia w poniedziałek: Święto Przemienienia Pańskiego.
 • 8 sierpnia w środę: Święto św. Dominika, prezbitera;
 • 9 sierpnia wczwartek:Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
 • 10 sierpnia wpiątek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
 • 11 sierpnia w sobotę: Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 2. W poniedziałek przybędzie do nas WAPM w liczbie ok. 2500 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie w poniedziałek od godz. 6.00 w domu pielgrzyma, tam również można przynosić ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 3. W dniach od 6 do 22 sierpnia odbędzie się druga edycja Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Każdego dnia będzie można zawierzyć Maryi siebie oraz wszystkie swoje troski i problemy. W programie msza św., modlitwa różańcowa, msza św., świadectwa i spotkania z ciekawymi gośćmi, filmy i koncerty. Od poniedziałku do piątku spotykamy się w godzinach od 17.00 do 20.00, w sobotę od 11.00 do 14.00, w niedzielę od 15.00 do 18.00. W tym roku będziemy gościć ks. Dominika Chmielewskiego, o. Stanisława Jarosza, Wincentego Łaszewskiego, Małgorzatę Nawrocką, Wiesławę Kowalską, Macieja Bodasińskiego, wspólnotę Guadalupe i zespół Za Nim i wielu innych. Szczegóły na stronie niepokalanow.pl oraz na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wejściu do Bazyliki.
 4. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie, z tej racjiMsza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 5. W dniu 1 września 2018 roku, o godz.12.00 odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Spodziewamy się kilku tysięcy osób w Niepokalanowie. To poważne wyzwanie organizacyjne i logistyczne, któremu pragniemy sprostać. Dlatego chcemy zaprosić do pomocy wolontariuszy. Osoby pragnące wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną oraz do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie kaplica.niepokalanow.pl.Wypełniony formularz prosimy przesłać na adres wolontariat@kaplica.niepokalanow.plw terminie do dnia 16 sierpnia br.
 6. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018 we Wrocławiu, Kino+ zaprasza dziś na projekcję filmu pt. „Najlepszy”. Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana, który po wygranej ciężkiej walce z nałogiem został sportowcem i zdobył tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych. Pokaz o godz. 14.00 w sali św. Bonawentury. Wstęp wolny.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszlido wieczności: śp. Andrzej Guzik l. 65 z Teresina, śp. Michał Pietruszewski 73 z Teresina i śp. Marianna Modrzejewska l. 70
  z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz imdać Panie…