XIX Niedziela w ciągu roku – 12.08.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 14 sierpnia we wtorek: Uroczystość św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera
  i męczennika, założyciela Niepokalanowa;
 • 15 sierpnia w środę: Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
 • 17 sierpnia w piątek: Wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
 1. We wtorek uroczystość św. Maksymiliana. Msza św. o godz. 7.00 zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Maksymiliana, pozostałe Msze w Bazylice jak w dzień powszedni. Po Mszy św. o godz. 11.00 zostaną złożone kwiaty przy pomniku Świętego z Oświęcimia. Natomiast o godz. 12.50, w godzinie śmierci św. Maksymiliana na terenie naszej parafii zostaną uruchomione dzwony kościelne i zawyją syreny. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo TRANSITUS, upamiętniające śmierć Założyciela Niepokalanowa. Rozpoczniemy je w Sanktuarium św. Maksymiliana i udamy się do Bazyliki. Od godz. 21.00 do 23.00 zespół Za Nim z Łodzi poprowadzi wieczór uwielbienia, zakończony Eucharystią o 23.00, po czym będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 6.00. 
 1. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu odprawimy w porządku niedzielnym; na wszystkich Mszach św. zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Mszy o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym będzie przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski, biskup kielecki. Poprzedzi ją konferencja i świadectwo na ołtarzu polowym
  o godz. 10.00. Równocześnie będzie możliwość nabycia aktów zawierzenia oraz literatury
  w tym temacie. Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół po każdej Mszy św. O godz. 15.00 zostanie odprawione wokół bazyliki nabożeństwo z rozważaniami radości Matki Bożej zwane Dróżkami. W godzinach od 10.00 do 18.00 zapraszamy rodziny z dziećmi do stoisk przed Bazyliką, organizowanych przez Rycerzy Niepokalanej. Będzie można wziąć udział w wędrówce śladami św. Maksymiliana, narysować Matkę Bożą, św. Maksymiliana, stworzyć numer Rycerza Niepokalanej, puścić bańki mydlane oraz skomponować bukiet dla Maryi wraz z intencją.
 1. Do 22 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W tygodniu spotykamy się wieczorem o godz. 17.00, w sobotę o 11.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Dzisiaj gościmy p. Macieja Bodasińskiego, który na Mszach św. dzieli się świadectwem; o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo oddania swojego życia Jezusowi. W tym tygodniu będziemy jeszcze gościć ks. Marka Siwickiego, rodzinę Makieła, Wincentego Łaszewskiego, egzorcystę
  ks. Stefana Irlę, Dorotę Hałasa oraz wspólnotę Guadalupe, zobaczymy dwa filmy: Sprawa Chrystusa i Ignacy Loyola.
 1. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. W tym roku spotkanie poświęcone jest Osobie Ducha Świętego. Więcej informacji na stronie internetowej: www.maxfestiwal.pl.
 1. W dniu 1 września 2018 roku, o godz.12.00 odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Spodziewamy się kilku tysięcy osób w Niepokalanowie. To poważne wyzwanie organizacyjne i logistyczne, któremu pragniemy sprostać. Dlatego chcemy zaprosić do pomocy wolontariuszy. Osoby pragnące wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną oraz do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, wyłożonego na stoliku pod chórem i złożenie go w kancelarii parafialnej do 17 sierpnia.