1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 20 sierpnia w poniedziałek: Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
 • 21 sierpnia w wtorek: Wspomnienie św. Piusa X, papieża;
 • 22 sierpnia w środę: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
 • 24 sierpnia w piątek:Święto św. Bartłomieja, apostoła;
 • 25 sierpnia w sobotę: Wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;
 • 26 sierpnia w niedzielę: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; 

 1. 25 sierpnia w sobotę Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 8.00.
 2. Do 22 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W tygodniu spotykamy się wieczorem o godz. 17.00. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec. O godz. 17.00 uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie poprowadzi wspólnota Guadalupe.
 3. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. W tym roku spotkanie poświęcone jest Osobie Ducha Świętego. Więcej informacji na stronie internetowej:  maxfestiwal.pl
 4. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu, Kino + zaprasza – 2 września, na projekcje pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas” –film fabularny
  w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Czas projekcji 2 godziny 30 minut. Pokaz o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury. Wstęp wolny.
 5. W dniu 1 września 2018 roku, o godz.12.00 odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Pragniemy poinformować
  o zmianie organizacji ruchu. 1 września będzie utrudniony przejazd ul. Kolbego i Szymanowską, a przejazd kolejowy tego dnia będzie zamknięty. Prosimy też bardzo aby od 30 sierpnia nie zostawiać samochodów na parkingu przy torach, przy domu parafialnym i w zatoczkach w okolicy bazyliki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej kaplica.niepokalanow.pl
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Danuta Boczkowska l. 69 z Granic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…