1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki na wspólne kolędowanie. Wystąpi nasza parafialna dziecięca schola „Słoneczka Niepokalanej” pod kierunkiem s. Kasjany Konkolewskiej i p. Anny Śniadoch oraz Chór Kameralny Bazyliki w Niepokalanowie. Dyryguje p. Paweł Ambroziak.
 3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. W środę zakończymy wizytę duszpasterską. Osoby, które nie mogły gościć kapłana w swoim domu, a chciałyby go podjąć w terminie dodatkowym, prosimy o telefoniczne lub mejlowe zgłoszenie się w kancelarii parafialnej najpóźniej do środy. Udamy się do tych rodzin w sobotę od godz. 10.00.
 5. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. W Budkach Piaseckich Msza o godz. 19.00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych. Podczas Mszy o godz. 00 odnowienie ślubów zakonnych. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu kancelaria czynna jedynie do środy w godz. 9.00-10.30.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 8. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. Początek o 19.00.
 9. W sobotę Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość ciepłego posiłku. Gościem specjalnym będzie misjonarka świecka, Anna Krogulska, która o 14.00 w sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Całun Turyński – nieznana historia. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 10. Za tydzień po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 11. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marianna Bytniewska, l. 77 z Granic i śp. Jan Łukasiak, l. 71 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie
  św. Franciszka Salezego, w środę święto Nawrócenia św. Pawła, w czwartek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 2. Jutro przypada 10. rocznica śmierci Ks. Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski.
 3. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 4. Zapraszamy do naszej bazyliki na wspólne kolędowanie. Koncert odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 17.00. Wystąpi nasza parafialna dziecięca schola „Słoneczka Niepokalanej” pod kierunkiem s. Kasjany Konkolewskiej i p. Anny Śniadoch oraz Chór Kameralny Bazyliki
  w Niepokalanowie. Dyryguje p. Paweł Ambroziak.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą
  o uzdrowienie
  duszy i ciała.
 6. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.
 7. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Grzegorz Pietrusiewicz, l. 64 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich; we wtorek św. Antoniego, opata, w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę św. Agnieszki.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert kolęd prawosławnych w wykonaniu Chóru Kameralnego „Capella Musicae Antiquae Orientalis” z Poznania pod dyrekcją prof. Leona Zaborowskiego.
 3. Od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W sobotę obchodzić będziemy Dzień Babci a w niedzielę – Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 5. W najbliższą sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 6. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 9.00-10.30.
 7. Na internetowej stronie parafii opublikowana została pierwsza część trasy peregrynacji Ikony św. Józefa. Zapraszamy mieszkańców Teresina i Teresina-Gaju o zapoznanie się z nią.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marek Babulewicz, l. 64 z Serok Parceli, śp. Zbigniew Felczak, l. 69 z Serok Parceli i śp. Stanisław Jagiełło, l. 69 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Dzisiaj przypada 129. rocznica urodzin założyciela Niepokalanowa – św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. (Resztę czytać do Mszy o 11.30: Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Bazylice będzie modlił się z nami zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza, który wystąpi także z koncertem kolęd. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Mulka, dyr. Wydawnictwa Promyczek. Po zakończeniu Mszy św. dla dzieci, czyli ok. 12.30 w sali św. Bonawentury odbędzie się premiera filmu dla dzieci pt. „Szalony Maks” zrealizowanego przez Bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci.)
 3. Zapraszamy dziś o 17.00 do wspólnego kolędowania wraz z kapelą góralską Ondraszki ze Szczyrku.
 4. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
 5. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 6. W sobotę zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
 7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także w formie broszury na stolikach pod chórem. W poniedziałki i wtorki jeden z kapłanów rozpoczyna Kolędę o 16.00, a pozostali czterej o godz. 15.00 – szczegółowe informacje na ten temat w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 8. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 00-10.30.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marian Czernicki, l. 66 z Teresina Gaju, śp. Mirosław Zdanowski, l. 68 z Granic i śp. Antoni Znajdek, l. 76 z Teresina. W czwartek w Watykanie odbył się również pogrzeb śp. Papieża Benedykta XVI. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dziś o 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św.
 2. Jutro odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. O godz. 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i przyjęcie do MI. O 14.00 konferencja p. Jacka Pulikowskiego nt. Jak pokonać kryzys w małżeństwie?
 3. Także jutro od godz. 19.00 w Bazylice odbędzie się Noc Walki DuchowejDruga edycja Małżeńskiej Krucjaty Różańcowej, w intencji ratowania małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Dominika Chmielewskiego. Zakończenie Mszą świętą w niedzielę o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, w sposób szczególny małżeństwa.
 4. W niedzielę o 10.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za śp. papieża Benedykta XVI, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Po Mszy spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca w restauracji „u Braci”.
 5. W niedzielę obchodzimy 129. rocznicę urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Bazylice będzie modlił się z nami zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza, który wystąpi także z koncertem kolęd. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Mulka, dyr. Wydawnictwa Promyczek. Po zakończeniu Mszy św. dla dzieci, czyli ok. 12.30 w sali św. Bonawentury odbędzie się premiera filmu dla dzieci pt. „Szalony Maks” zrealizowanego przez Bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci.
 6. Zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z kapelą góralską Ondraszki ze Szczyrku. Odbędzie się ono w Bazylice w niedzielę o godz. 17.00.