1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  2. Dzisiaj przypada 129. rocznica urodzin założyciela Niepokalanowa – św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. (Resztę czytać do Mszy o 11.30: Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Bazylice będzie modlił się z nami zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza, który wystąpi także z koncertem kolęd. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Mulka, dyr. Wydawnictwa Promyczek. Po zakończeniu Mszy św. dla dzieci, czyli ok. 12.30 w sali św. Bonawentury odbędzie się premiera filmu dla dzieci pt. „Szalony Maks” zrealizowanego przez Bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci.)
  3. Zapraszamy dziś o 17.00 do wspólnego kolędowania wraz z kapelą góralską Ondraszki ze Szczyrku.
  4. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  5. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
  6. W sobotę zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
  7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także w formie broszury na stolikach pod chórem. W poniedziałki i wtorki jeden z kapłanów rozpoczyna Kolędę o 16.00, a pozostali czterej o godz. 15.00 – szczegółowe informacje na ten temat w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  8. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 00-10.30.
  9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marian Czernicki, l. 66 z Teresina Gaju, śp. Mirosław Zdanowski, l. 68 z Granic i śp. Antoni Znajdek, l. 76 z Teresina. W czwartek w Watykanie odbył się również pogrzeb śp. Papieża Benedykta XVI. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…