1. Zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie dziś o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii w sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Michał Chaciński, w niedziele o godz. 17.00.
 5. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Będą one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętej o godz. 10.00.
 6. Jutro rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje dla Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tym czasie w intencji młodzieży.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Droga krzyżowa, po której udzielana będzie Komunia Św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 8. W sobotę o godz. 19.30 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodzież, a w sposób szczególny tych, którzy mają problemy ze spowiedzią, dawno nie korzystali z tego sakramentu lub potrzebują duchowej rozmowy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 10. Również w niedzielę o godz. 15.00 rozpoczynamy w domu parafialnym kolejny cykl katechez przedmałżeńskch. Pary, które chcą wziąć udział, mogą zapisać się mailowo. Adres znajduje się na stronie internetowej parafii.
 11. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Robert Krawczyk, l. 45 z Serok Parceli, śp. Zofia Stępniak, l. 68 z Teresina i śp. Halina Kozera, l. 86 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

1. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Budkach Piaseckich Msza św. wyjątkowo o godz. 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze święte o godz. 6.00 połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, rozpoczniemy je w najbliższy czwartek.
2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Michał Chaciński, w niedziele o godz. 17.00.
3. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, po niej odbędzie się modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
4. W ubiegłym tygodniu była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji, zebraliśmy 13927,32 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata”. Będą one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętych o godz. 10.00.
6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
7. Informujemy, że zmarła śp. Zofia Stępniak z Teresina, mama naszego współbrata o. Piotra Stępniaka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 lutego o godz. 13:00 w bazylice.

 1. W tym tygodniu w liturgii we wtorek obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 2. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.
 3. Z okazji rocznicy aresztowania św. o. Maksymiliana w najbliższy piątek 17 lutego o godz. 11.00 w Bazylice sprawowana będzie Msza święta, a po niej nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana. O godz. 12.00 w Sali św. Bonawentury wręczona zostanie tegoroczna ,,Nagroda im. św. Maksymiliana’’ a także wystawione misterium „I otrze łzę Bóg z ich oczu…’’. Serdecznie zapraszamy.
 4. W dniach 17 – 19 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
 5. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana sprawowana będzie Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 6. Także w sobotę zapraszamy na spotkania formacyjne Świętość w zwyczajności dla kobiet nt. Depresji duchowej. Równocześnie od soboty odbywać się będą spotkania dla mężczyzn w drugiej sali nt. Serca mężczyzny, prowadzone przez ekipę męską. Wspólna Msza św. o godz. 11.00. Początek o 9.40 w domu rekolekcyjnym.
 7. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Będą one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętych o godz. 10.00.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Sławomir Trzos, l. 58 z Serok Parceli i śp. Marianna Kwiatkowska, l. 88 z Ludwikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, we wtorek św. Koletę, w piątek św. Scholastykę.
 2. W sobotę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 3. W sobotę odbędzie się  Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 4. Także w sobotę w domu parafialnym o godz. 19:30 kolejny Wieczór Uwielbienia, którego tematyką będzie tym razem doświadczenie Bożej Miłości. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wspólnej modlitwy.
 5. W dniach 17 – 19 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
 6. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2773 domy (78%); 553 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (20%), zaś 54 domy nie życzyło sobie obecności kapłana (2%). Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary, za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli, by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
 7. W czwartek zapraszamy dzieci na bal karnawałowy do domu parafialnego na godz. 17:30.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Włodzimierz Stępień, l. 57, z Teresina, śp. Andrzej Wróblewski, l. 82
  z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…