1. W tym tygodniu w liturgii we wtorek obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  2. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.
  3. Z okazji rocznicy aresztowania św. o. Maksymiliana w najbliższy piątek 17 lutego o godz. 11.00 w Bazylice sprawowana będzie Msza święta, a po niej nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana. O godz. 12.00 w Sali św. Bonawentury wręczona zostanie tegoroczna ,,Nagroda im. św. Maksymiliana’’ a także wystawione misterium „I otrze łzę Bóg z ich oczu…’’. Serdecznie zapraszamy.
  4. W dniach 17 – 19 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
  5. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana sprawowana będzie Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
  6. Także w sobotę zapraszamy na spotkania formacyjne Świętość w zwyczajności dla kobiet nt. Depresji duchowej. Równocześnie od soboty odbywać się będą spotkania dla mężczyzn w drugiej sali nt. Serca mężczyzny, prowadzone przez ekipę męską. Wspólna Msza św. o godz. 11.00. Początek o 9.40 w domu rekolekcyjnym.
  7. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Będą one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętych o godz. 10.00.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Sławomir Trzos, l. 58 z Serok Parceli i śp. Marianna Kwiatkowska, l. 88 z Ludwikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…