1. Dziś II Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, a także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy o 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Bazylice.
 2. (Czytać od Mszy o 8.30): Dzisiaj po Mszach świętych młodzież z parafii rozprowadza przed Bazyliką mini-zwoje z cytatami wziętymi z Dzienniczka św. s. Faustyny. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wspólny wyjazd wakacyjny naszej młodzieży.
 3. Podczas Mszy Św. o godz. 16.00 będziemy dziękować dobremu Bogu za 25 lat istnienia Wspólnoty Odnowy w Duchy Świętym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne uwielbienie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. Dziś nie będzie Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie.
 4. W sobotę odbędzie się Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób modlących się za kapłanów. Gościem będzie promotor kultu Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca – o. Edward Staniukiewicz. Rozpoczęcie o 9.00 w Sali św. Bonawentury. W programie: przywitanie grup,  Różaniec w intencji kapłanów, dwie konferencje, Msza św. o 11.00 w Bazylice, prezentacja grup, ciepły posiłek. Zakończenie po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
 5. W sobotę o godz.00 odbędzie się spotkanie Rycerzy Niepokalanej w Domu Parafialnym. Zapraszamy także w tym dniu na kolejny Wieczór Uwielbienia. Tym razem w kontekście cudu w Kanie Galilejskiej i słów Maryi: ,,Zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie”. Początek modlitwy godz. 19.30 w sali na górze Domu Parafialnego.
 6. Za tydzień rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Pierwsze Nabożeństwo Majowe w Bazylice będzie odprawione w niedzielę o godz. 17.00. Będzie ono połączone z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.
 7. Przypominamy, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 8. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł plus 100 Euro. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Żyra, l. 82 z Teresina i śp. Dariusz Pietruszewski, l. 49 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Nasi bracia franciszkanie pracujący na Ukrainie serdecznie dziękują wszystkim Dobrodziejom, którzy złożyli ofiary do puszek podczas koncertu „Stabat Mater” w wykonaniu PZLPiT „Mazowsze”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
 1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała naszą codzienność. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój Bazyliki, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej i zespołowi „Miriam i Przyjaciele” za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym, skautom i harcerzom za wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
 3. Dziś i przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy w Bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Z tego względu nie będzie dzisiaj nabożeństwa o godz. 17.00.
 4. Jutro Msze Święte w Bazylice według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych w dniu jutrzejszym ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas Mszy Świętej o godzinie 16.00 będziemy dziękować dobremu Bogu za 25 lat istnienia Wspólnoty Odnowy w Duchy Świętym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Po Mszy Świętej jubileuszowej zapraszamy na wspólne uwielbienie modlitewne – dziękczynienie za owoce działania Ducha Świętego. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W piątek od godz. 20.30 ponownie zapraszamy na „Noc walki duchowej o błogosławieństwo dla Polski” z Wojownikami Maryi.
 7. W sobotę Msza św. w int. Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 8.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. Tego dnia odbędzie się też spotkanie formacyjne dla kobiet i mężczyzn w Bazylice. Msza św. o godz. 11.00, po niej konferencja i warsztaty. Zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 8. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Ceglińska, l. 61 z Kask i śp. Bolesław Kulak, l. 62 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

W czwartek 7 kwietnia gościliśmy w naszej świątyni Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” z koncertem pieśni pasyjnych i wielkopostnych pt. „Stabat Mater”. Bardziej niż koncertem można było nazwać to wydarzenie modlitewną medytacją nad Najświętszą Męką Naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Niepokalanej Matki. Wieczór dedykowany był ofiarom wojny na Ukrainie. W związku z tym nasi Skauci Europy po koncercie zbierali do puszek datki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku wojny.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Do środy włącznie zapraszamy o godz. 6.00 na Mszę św. z Jutrznią.
 2. (tylko do Mszy o godz. 13.00) Zapraszamy dziś na kiermasz ozdób Wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej. Ozdoby wykonywały zarówno dzieci z Polski jak i z Ukrainy oraz rodzice. Kiermasz odbędzie się przed Bazyliką w godzinach 9.30-14.00. Ofiary przeznaczone będą na dalsze funkcjonowanie świetlicy parafialnej.
 3. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju. WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00           Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

12.00 – 13.00           Wspólnota Małżeństw

13.00 – 14.00           Starsza grupa kandydatów do bierzmowania

14.00 – 15.00           Młodsza grupa kandydatów do bierzmowania

15.00                          Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00           Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00           Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.30 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek o godz. 12.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00-12.00 a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 1. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój Bazyliki na czas paschalny oraz dary dla najbardziej potrzebujących, mówimy z serca płynące: Bóg zapłać! W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Wanda Makowiecka, l. 76 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

Słowo pasterskie Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza:

Warszawa, Wielkanoc 2022

 

Drodzy Diecezjanie!

Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku przeżywamy w kontekście bolesnych wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie i cierpieniami tego narodu.

W Wielki Piątek, podczas Centralnej Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami Warszawy, będziemy modlić się o pokój na świecie i w Ukrainie, za wszystkie ofiary tej wojny – wojskowych i cywilów, o zaprzestanie zabijania i krzywdzenia niewinnych ludzi. Zapraszam wszystkich warszawiaków i uchodźców z Ukrainy na to podniosłe, wielkopiątkowe nabożeństwo i serdecznie proszę o modlitwę w tych intencjach w czasie świąt, a zwłaszcza w Wigilię Paschalną i podczas procesji rezurekcyjnych.

Dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, otwierają swoje domy i w jakikolwiek sposób niosą wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję księżom proboszczom, kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, Caritas Archidiecezji Warszawskiej, władzom samorządowym oraz wszystkim, którzy obejmują modlitwą cały naród ukraiński i proszą Boga o upragniony pokój.

Na zbliżające się obchody Triduum Paschalnego i czas Wielkiej Nocy z serca Wam wszystkim błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski

 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Prowadzi je paulin o. Sylwester Kopyt, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Msze święte z nauką rekolekcyjną w Bazylice o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 a w Budkach Piaseckich o godz. 16.00. Jutro rozpoczną się też rekolekcje dla dzieci i potrwają do środy. Poprowadzi je o. Grzegorz Świerkosz z klasztoru w Lasku. Msza święta z nauką dla dzieci w Bazylice o godz. 16.30. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
 2. W czwartek 7 kwietnia o godz. 19.00 w Bazylice odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych „Stabat Mater” w wykonaniu zespołu Mazowsze. Po koncercie odbędzie się zbiórka na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Wcześniej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pokoju.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci. Przejdziemy następującymi ulicami: o. M. Kolbego, Szymanowską, Al. XX-lecia, Lipową, Torową. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 4. W sobotę Nocna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa i czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Pielgrzymi wyruszą o 20.00 autokarem spod domu parafialnego. Wspólne zakończenie w Bazylice na Mszy św. o 5.45. W pielgrzymce będzie niesiony obraz Matki Bożej Łaskawej, która zatrzymała bolszewików w 1920 r. Maryi Matce Pokoju powierzajmy losy naszej Ojczyzny.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej.
 6. Również za tydzień zapraszamy na kiermasz ozdób Wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej. Ozdoby wykonywały zarówno dzieci z Polski jak i z Ukrainy oraz rodzice za co już teraz bardzo dziękujemy. Kiermasz odbędzie się przed Bazyliką w godzinach 9.30-14.00. Ofiary przeznaczone będą na dalsze funkcjonowanie świetlicy parafialnej, na której codziennie gromadzi prawie 30 osób z Polski i Ukrainy.
 7. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.

  OGŁOSZENIE NT. RYCERZA NIEPOKALANEJ

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marianna Bieguszewska, l. 88, z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…