1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała naszą codzienność. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
  2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój Bazyliki, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej i zespołowi „Miriam i Przyjaciele” za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym, skautom i harcerzom za wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
  3. Dziś i przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy w Bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Z tego względu nie będzie dzisiaj nabożeństwa o godz. 17.00.
  4. Jutro Msze Święte w Bazylice według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych w dniu jutrzejszym ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas Mszy Świętej o godzinie 16.00 będziemy dziękować dobremu Bogu za 25 lat istnienia Wspólnoty Odnowy w Duchy Świętym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Po Mszy Świętej jubileuszowej zapraszamy na wspólne uwielbienie modlitewne – dziękczynienie za owoce działania Ducha Świętego. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie.
  6. W piątek od godz. 20.30 ponownie zapraszamy na „Noc walki duchowej o błogosławieństwo dla Polski” z Wojownikami Maryi.
  7. W sobotę Msza św. w int. Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 8.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. Tego dnia odbędzie się też spotkanie formacyjne dla kobiet i mężczyzn w Bazylice. Msza św. o godz. 11.00, po niej konferencja i warsztaty. Zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  8. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Ceglińska, l. 61 z Kask i śp. Bolesław Kulak, l. 62 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…