1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Prowadzi je paulin o. Sylwester Kopyt, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Msze święte z nauką rekolekcyjną w Bazylice o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 a w Budkach Piaseckich o godz. 16.00. Jutro rozpoczną się też rekolekcje dla dzieci i potrwają do środy. Poprowadzi je o. Grzegorz Świerkosz z klasztoru w Lasku. Msza święta z nauką dla dzieci w Bazylice o godz. 16.30. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
  2. W czwartek 7 kwietnia o godz. 19.00 w Bazylice odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych „Stabat Mater” w wykonaniu zespołu Mazowsze. Po koncercie odbędzie się zbiórka na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Wcześniej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pokoju.
  3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci. Przejdziemy następującymi ulicami: o. M. Kolbego, Szymanowską, Al. XX-lecia, Lipową, Torową. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
  4. W sobotę Nocna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa i czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Pielgrzymi wyruszą o 20.00 autokarem spod domu parafialnego. Wspólne zakończenie w Bazylice na Mszy św. o 5.45. W pielgrzymce będzie niesiony obraz Matki Bożej Łaskawej, która zatrzymała bolszewików w 1920 r. Maryi Matce Pokoju powierzajmy losy naszej Ojczyzny.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej.
  6. Również za tydzień zapraszamy na kiermasz ozdób Wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej. Ozdoby wykonywały zarówno dzieci z Polski jak i z Ukrainy oraz rodzice za co już teraz bardzo dziękujemy. Kiermasz odbędzie się przed Bazyliką w godzinach 9.30-14.00. Ofiary przeznaczone będą na dalsze funkcjonowanie świetlicy parafialnej, na której codziennie gromadzi prawie 30 osób z Polski i Ukrainy.
  7. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
  8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.

  OGŁOSZENIE NT. RYCERZA NIEPOKALANEJ

  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marianna Bieguszewska, l. 88, z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…