1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek Święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. W sobotę przypada 34. roczn. konsekracji Pasterza naszej Archidiecezji Ks. Kard. Kazimierza Nycza.
 2. Zapraszamy dziś o godz. 19.00 na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem. Na koniec kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa wszystkim obecnym.
 3. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.
 4. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej na godzinna adoracja w intencji powołań.
  W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 6. W piątek od godz. 19.00 w Kaplicy św. Maksymiliana czuwanie modlitewne.
  W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O godz. 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O godz. 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające. W tym dniu będziemy gościć jubilatów 50-lecia kapłaństwa oraz Prowincjała o. Grzegorza Bartosika i nasze Wyższe Seminarium Duchowne
  z Łodzi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku i o godz. 14.00 konferencja Ewy Liegman pt.: „Przyjęcie daru życia, towarzyszenie w odchodzeniu”.
 7. Od zeszłego piątku trwamy w nowennie i przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego wieczorne czuwanie będzie miało formę modlitwy różańcowej: rozpoczęcie
  o godz. 21.00 a zakończenie Mszą o północy.
 8. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca
  w dolnym kościele. Prosimy, by jak najliczniej przybyć. Tego dnia obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia i zbierana będzie ofiara do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.  Hanna Kuśmider, 69 l. z Teresina i śp. Jerzy Wiśniewski, l. 53 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu, we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri, w sobotę wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 2. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. E. Ks. Bpa Rafała Markowskiego sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek od godz. 18.00 w dolnym kościele. Polecamy ich naszej modlitwie.
 3. W czwartek przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy wielu łask Bożych i szczególnej opieki Maryi Niepokalanej.
 4. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 5. W sobotę odbędzie się Dzień Skupienia dla sióstr zakonnych, osób duchownych i świeckich, które prowadzi o. Korbinian Brandmaier z Austrii. W programie: o godz. 9.30 adoracja w kaplicy św. Maksymiliana, o godz. 10.15 i 11.45 dwie konferencje: o godz. 15.00 Koronka i o godz. 16.00 Msza św. Do udziału w tym dniu zapraszamy siostry zakonne i osoby świeckie.
 6. W sobotę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rycerzy Niepokalanej.
 7. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.  Andrzej Przygoda, l. 78 z Paprotni, śp. Halina Rożek, l. 93 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Paschalisa Baylona, w środę św. Feliksa z Cantalice, w czwartek bł. Elżbietę Różę Czacką, w piątek św. Bernardyna ze Sieny. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 2. Przy bocznym ołtarzu ponownie widzimy Ikonę Przeczystego Serca Św. Józefa, która od października peregrynuje po domach parafii. Dotychczas odwiedziła mieszkańców Ludwikowa, Serok Wsi i Serok Parceli. Dzisiaj wieczorem przyjmą Św. Józefa pod swój dach mieszkańcy Budek Piaseckich. Niech ten niezwykły czas wizyty Opiekuna Świętej Rodziny napełnia nasze rodziny Bożym pokojem i błogosławieństwem.
 3. Dziś o godz. 16.00 w sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie autorskie z Markiem Orzechowskim poświęcone książce „Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny„. Jest to pierwsza publikacja Radia Niepokalanów, która powstała na prośbę Słuchaczy, zainteresowanych audycją o tej samej nazwie. Znajdziemy w niej historie związane z Niepokalanowem i św. Maksymilianem, ale także propozycje lokalnych historycznych wypraw w okolice Sochaczewa, Młodzieszyna czy Teresina. Na spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem i nabyć książkę. Wydarzenie ma charakter otwarty.
 4. W sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w Kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. W sobotę spotkanie formacyjne dla kobiet rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św., po niej konferencja i warsztaty o tym, jak pozbyć się lęków. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na uroczystości rocznicowe Radia Maryja i do sanktuarium w Gidlach w dniu 10 lipca. Szczegóły i kontakt są umieszczone w gablocie.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp.  Marek Czopek, l. 59 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Głównego Patrona Polski, w czwartek Wspomnienie św. Leopolda Mandicia, w sobotę Święto św. Macieja, Apostoła.
 2. W piątek 13 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim
  i litanią loretańską.
 3. W piątek rozpoczynamy w Bazylice cykl Nabożeństw Fatimskich z modlitwą różańcową i procesją. Zapraszamy na to nabożeństwo na godz. 20.30. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów na procesję.
 4. W sobotę w Bazylice od godz. 20.30 do 7.00 odbędzie się czuwanie modlitewne
  i pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów do Miedniewic o godz. 20.00 spod domu parafialnego. Zapisy u p. Ani, telefon w gablocie. Msza św. wspólna na zakończenie o godz. 5.45 w Bazylice. W sobotę 14 maja zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia – tym razem w duchu słów św. Maksymiliana: ,,Muszę być świętym i to jak największym”. Początek modlitwy w sali Domu Parafialnego o godz. 19.30.
 5. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas czwartych podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
 6. W niedzielę o godz. 00 nasi Współbracia z Prowincji Warszawskiej, którzy
  w sobotę w Łodzi przyjmą święcenia kapłańskie, będą sprawować Mszę prymicyjną
  w Bazylice. Po Mszy świętej ojcowie neoprezbiterzy udzielą błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. W niedzielę o godz. 16.00 w sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie autorskie
  z Markiem Orzechowskim poświęcone książce „Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny„. To pierwsza publikacja Radia Niepokalanów, która powstała na prośbę Słuchaczy, zainteresowanych audycją o tej samej nazwie. Znajdziemy w niej historie związane z Niepokalanowem i św. Maksymilianem, ale także propozycje lokalnych historycznych wypraw w okolice Sochaczewa, Młodzieszyna czy Teresina. Na spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem i nabyć książkę. Wydarzenie ma charakter otwarty.
 8. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł plus 100 Euro. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
 9. Skauci Europy zapraszają na pierwszą zbiórkę dziewcząt w wieku 11-17 lat. Zbiórka odbędzie się 14 maja o godz. 9.30 przy parafii w Niepokalanowie. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na ulotkach rozdawanych przed Bazyliką.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, w środę św. Floriana, w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 2. We wtorek Uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego. W sobotę w naszym Sanktuarium obchodzimy Uroczystość NMP, Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.
 3. Zapraszamy dziś na pierwsze Nabożeństwo Majowe w Bazylice o godz. 17.00. Będzie ono połączone z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatków. Nabożeństwa w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 w Bazylice a w soboty o godz. 17.30 w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 5. W sobotę odpust NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, patronki naszej bazyliki. Dzień ten poprzedzi czuwanie modlitewne od godz. 19.00 w piątek w kaplicy
  św. Maksymiliana. Spotkanie „Oddaj się Maryi” odbędzie się w sobotę od godz. 9.30 w sali św. Bonawentury: konferencja i świadectwa. O godz. 11.00 Msza święta z zawierzeniem
  i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie możliwość ciepłego posiłku i o godz. 14.00 konferencja s. Anny Rastawickiej. Nieugiętość ducha bł. Stefana Wyszyńskiego. Z racji odpustu o godz. 10.30 w Bazylice wystąpi chór „Largo” z Radziejowa.
 6. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w piątek o godz. 9.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
 7. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców
  w sobotę o godz. 15.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00,
  a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
 8. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 9. Koło Przyjaciół Radia przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na uroczystości rocznicowe Radia Maryja i do sanktuarium w Gidlach w dniu 9 lipca 2022 r. Szczegóły i kontakt są umieszczone w gablocie.
 10. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł plus 100 Euro. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Krukowska, l. 85 z Teresina, śp. Arkadiusz Chojnowski, l. 48 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…