VI Niedziela Wielkanocy – 6.05.2018

 1. Dziś pierwsza niedziela maja, którą obchodzimy jako Niedzielę Rycerstwa Niepokalanej. Z tej racji kazania głosi o. Robert Stachowiak, asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa można uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 maja, we wtorek: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski
 • 12 maja, w sobotę: wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera
 1. W naszej bazylice nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, wsobotę Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 2. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w poniedziałek, 7 maja, o godz. 9.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
 3. 12 maja, w sobotę, zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa małżeństw. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 17.00 w Niepokalanowie Lasku. Natomiast spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej odbędzie się w Domu Parafialnym o g. 19.00.
 4. Zapraszamy na apel maryjny w każdą sobotę o godz. 21.00.
 5. W sobotę odbędzie się nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 6. W przyszłą niedzielę, 13 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolejna grupa dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 15.00. W związku z przygotowaniem do tej uroczystości nie będzie adoracji od godz. 16.00 od poniedziałku do piątku. Prosimy też wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.W tym dniu zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową o 10.00 do kaplicy pod wezwaniem NMP z Fatimy w Niepokalanowie Lasku.
 7. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru “Rycerza Niepokalanej” jest on poświęcony obecnej sytuacji w Europie. Autorzy starają się ukazać w jakim kierunku zmierza dziś Europa, która przez niektórych określana jest nawet mianem terenu misyjnego. Ponadto polecamy artykuły przygotowujące nas duchowo do poświęcenia Kaplicy Adoracji w Niepokalanowie, wydarzenia z życia Rycerstwa Niepokalanej i rozważania Słowa Bożego na każdy dzień.
 8. Organizujemy pielgrzymkę na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie w sobotę 19 maja. Koszt ok. 50 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.