1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 2 maja, we środę: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
 • 3 maja, w czwartek: Uroczystość NMP, Królowej Polski;227 rocznicy uchwalenia Konstytucji Majowej
 • 4 maja, w piątek: wspomnienie św. Floriana, męczennika; kardynał Kazimierz Nycz udzielił w tym dniu dyspensy od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W sobotę Msza święta wieczorna i nabożeństwo majowe odprawiane są w Sanktuarium Św. Maksymiliana.Pierwsza majówka będzie połączona z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu litanii loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.
 3. We wtorek 1 maja po Mszy św. o godz. 11.00, sprawowanej w intencji Braci Franciszkanów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, przy ołtarzu polowym za bazyliką, odbędzie się wernisaż wystawy pt: „Franciszkanie z Niepokalanowa na przymusowych robotach fortyfikacyjnych 1944-1945”. Po otwarciu wystawy zostanie wyświetlony film dokumentalny na ten sam temat w Sali św. Bonawentury. Zapraszamy wiernych do zapoznania się z tym mało znanym epizodem z historii Niepokalanowa.
 4. 3 maja Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 11.30 sprawowana będzie Msza święta w intencji Ojczyzny, a po niej zapraszamy ma krótki koncert pieśni i poezji patriotycznej w wykonaniu artystów z Sochaczewskiego Centrum Kultury. Zapraszamy także na apel maryjny na godz. 21.00. Tym samym wznawiamy to nabożeństwo, które będzie odprawiane w każdą sobotę o godz. 21.00.
 5. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 17.30 a o 18.00 Msza św. Tego dnia udamy się posługą do chorych naszej parafii.
 6. W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. 030 w Sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O godzinie 11.00 w Bazylice Msza św. z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i około 13.00 możliwość ciepłego posiłku. Po posiłku około 13.40 w Sali św. Bonawentury konferencja p. Wincentego Łaszewskiego: Nabożeństwo majowe.
 7. Również w przyszłą sobotę Straż Pożarna gminy Teresin obchodzić będzie swoje święto. O godz. 11 w starej kaplicy w Niepokalanowie odprawiona będzie Msza święta w intencji strażaków, o godz. 12.00 ruszy uroczysty przemarsz pododdziałów z Niepokalanowa na plac przy Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy al. XX-lecia w Teresinie. Tam, w godz. 13-18, odbędzie się koncert orkiestry strażackiej, pokazy strażackie, występy artystyczne i inne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Druhowie Strażacy serdecznie zapraszają.
 8. Przypominamy parafianom i tym, którzy uczestniczą we Mszy świętej w naszej bazylice, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 9. Za tydzień grupa dzieci klas trzecich podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. W związku z przygotowaniem do tej uroczystości nie będzie adoracji od godz. 16.00 w poniedziałek, środę i piątek. Prosimy też wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy świętej o innej godzinie.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w świetlicy w domu parafialnym.
 11. Kino + zaprasza w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu 6 maja o godzinie 14 do Sali św. Bonawentury na projekcję filmu pt. „Rozdzieleni”. Gościem specjalnym będzie o. Marek Kotyński, redemptorysta, filmoznawca, nauczyciel akademicki. Wstęp wolny.
 12. Życzeniemśw. Maksymiliana było, aby pierwsza niedziela maja była obchodzona jako Niedziela Rycerstwa Niepokalanej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Robert Stachowiak – asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa w tym dniu będzie można również uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.
 13. Organizujemy pielgrzymkę na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie w sobotę 19 Koszt ok. 50 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Władysław Ignasiak l. 73 z Paprotni, śp. Tadeusz Kaniewski l. 81 z Budek Piaseckich, śp. Jan Meszka 65 z Teresina i śp. Lech Felczak l. 66 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…