1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 23 kwietnia w poniedziałek: Uroczystośćświętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 • 24 kwietnia we wtorek: Wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika
 • 25 kwietnia w środę: Święto św. Marka, Ewangelisty;
 • 28 kwietnia w sobotę: Wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera.

 1. Dziś przeżywamy czwartą niedzielę Wielkanocy, nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to jednocześnie 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. W sobotę 28 kwietnia przypada setna rocznica święceń kapłańskich św. Maksymiliana, z tej racji odbędzie się u nas Spotkanie Apostolatu Margaretka, Wspólnot i Osób modlących się za Kapłanów pod hasłem „Jestem kapłanem katolickim” Początek o 9.00 na placu przed ołtarzem polowym, przywitanie, wspólny różaniec i konferencja „Św. Maksymilian wzór kapłana” . O 11.00 mszą św. pod przewodnictwem bp. Rafała Markowskiego. Ponadto w programie oratorium Maryjno-kolbiańskie,, świadectwa, prezentacja książki „Cuda św. Maksymiliana”, film „Dwie Korony” i spotkanie
  z odtwórcą roli św. Maksymiliana Adamem Woronowiczem. Wieczorem od 20.00 wieczór uwielbienia animowany muzycznieprzez Zespół Czwarty ze Skierniewic zakończony Eucharystią w intencji kapłanów pod przewodnictwem prowincjała Wiesława Pyzio.
 3. W niedzielę będziemy gościć generała naszego zakonu o. Marco Tasca i jubilatów kapłaństwa z trzech naszych Prowincji zakonnych. Uroczysta msza św. o godzinie 11.30.
 4. W przyszłąniedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 5. W sobotę 28 kwietnia odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, które rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana Mszą świętą w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 6. Po zimowej przerwie wznawia swą działalność Kino + , które w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu zaprasza, w pierwszą niedzielę miesiąca – 6 maja, na projekcje filmu pt. „Rozdzieleni”, produkcji francusko–gruzińskiej. Pokaz o godzinie 14.00 w Sali św. Bonawentury. Wstęp wolny.
 7. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Barbara Szkop l. 86 z Granic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…