VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie – 13.05.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 14 maja w poniedziałek: Święto św. Macieja Apostoła;
 • 15 maja we wtorek: Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
 • 16 maja w środę: Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej;
 • 17 maja w czwartek: Wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika;
 • 18 maja w piątek: Wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, prezbitera;

 1. Dziś o godz. 18.00 w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
 2. W piątek, 18 maja, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II będzie świętowała 20 rocz. nadania imienia. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, w czasie której wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla nich.
 3. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 22.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.30, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą. Zapraszamy w tym dniu również na spotkanie modlitewne dorosłych rycerzy Niepokalanej do kaplicy św. Maksymiliana o godz. 19.30.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu dzieci klas IV, podczas Mszy św. o godz. 11.30, przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci oraz ich rodziców będzie w sobotę od godz. 15.00.
 5. W dniach 25-27 maja 2018 r. odbędzie się w Niepokalanowie Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin. Szczegółowe informacje na banerze przed Bazyliką lub plakacie w gablocie.
 6. Serdecznie dziękujemy p.Janowi Mitrowskiemu, sołtysowi wsi Paprotnia, i p. Agnieszce Ptaszkiewicz za dokonania zasadzenia kwiatów i zieleni na parkingu przed Bazyliką.