1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 21 maja w poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła;
 • 23 maja w środę: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu;
 • 24 maja w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • 26 maja w sobotę: Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera oraz Dzień Matki. Mamom życzymy opieki Bożej i  opieki najpiękniejszej z matek, naszej Niepokalanej Mamy.

 1. W poniedziałek o godz. 20.00 w domu parafialnym spotkanie osób wyjeżdżających do Ziemi Świętej.
 2. Z racji prób przed rocznicą Komunii św. nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od środy do piątku.
 3. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na próbę biel oraz chętne dziewczynki, które chcą uczestniczyć w procesji Bożego Ciała.
 4. 24 maja w czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przybędą do nas kapłani z archidiecezji warszawskiej, aby na wzór św. Maksymiliana zawierzyć Niepokalanej swoją posługę. Z tej racji Msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się pół godziny później, poprzedzi ją różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania. Eucharystii będzie przewodniczył Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz.
 5. Od piątku do niedzieli odbędzie się w Niepokalanowie Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość jest najważniejsza”. W piątek zapraszamy m. in. na spotkanie o godz. 17.00 z prof. Bogdanem Chazanem do sali św. Bonawentury i Mszę św. o godz. 18.00 w Bazylice. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi bp Józef Zawitkowski z Łowicza. Sobota będzie przeżywana pod hasłem Dzień Matki w domu Matki Niepokalanej.W programie dnia: koncerty, spotkania i konkursy oraz Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia z Łodzi; po niej nabożeństwo Drogi Światła. W niedzielę Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczy kardynał Kazimierz Nycz. W ciągu dnia zapraszamy na warsztaty, koncert i spektakl teatralny. Spotkanie zakończy się o godz. 15.00 zawierzeniem rodzin Matce Bożej Niepokalanej. Więcej informacji na banerze przed Bazyliką, na plakacie w gablocie i folderach przy wyjściu z bazyliki.
 6. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018 we Wrocławiu, Kino + zaprasza 3 czerwca na godz. 14.00 do sali św. Bonawentury na projekcję filmu pt. „Zaćma”
  w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. To historia spotkania ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Wstęp wolny.
 7. Za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kolejna grupa dzieci klas IV, podczas Mszy św. o godz. 11.30, przeżywać będzie rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci oraz ich rodziców w sobotę od godz. 16.00. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy św. modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.