III Niedziela Wielkiego Postu – 4.03.2018

  1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30;zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00, kazania pasyjne w tym roku głosi o. Sebastian Bielski. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, w dni powszednie o godz. 6.00.

  1. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosze na te produkty są wystawione przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Caritas. Za każdy dar złożony z serca mówimy: Bóg zapłać!
  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  3. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 10 marca w Domu Parafialnym o g. 19.00.
  4. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
  5. Od 7 do 9 marca będą się odbywać rekolekcje wielkopostne dla Zespołu Szkół im. Wyszyńskiego.. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje dla dorosłych. Polecamy modlitwie ojców rekolekcjonistów i owoce tego świętego czasu.
  6. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 16 marca o godz. 20.00 Mszą św. w Bazylice. Trasa wynosi 43 km, zaczyna i kończy się w Niepokalanowie. Zapisy na stroniewww.edk.org.pl.
  7. Zachęcamy do nabycia marcowego numeru “Rycerza Niepokalanej” – poświęconego prawdzie. Zawirowania i manipulacje, starają się wtłoczyć nam dziś do głowy najprzeróżniejsze „ćwierć prawdy” półprawdy czy „post prawdy”, usilnie narzucając swoją wizję rzeczywistości. Tymczasem my jesteśmy powołani, by odszukać i iść za Prawdą jedyną – Jezusem, który dał jej mocne świadectwo. Mamy nadzieję, że teksty marcowego “Rycerza” pomogą w jej odkrywaniu.
  8. W związku z rozwijającym się kultem bł. męczenników franciszkańskich z Pariacoto Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, których relikwie znajdują się także w naszej bazylice, wydawnictwo „Rafael” wydało album o męczennikach. Przybliża on sylwetki polskich misjonarzy zabitych przez peruwiańskich komunistów w 1991 r. Więcej informacji na stronie www.rafael.pl.